Poradnik strategiczny FF8

Nasze projekty

Nadszedł dzień, w którym możemy oddać w Wasze ręce kompletny poradnik strategiczny do polskiej wersji Final Fantasy VIII. Dwa lata pracy dały efekt w postaci 442-stronicowej książki, w której znajdziecie wszystko na temat tej kultowej gry: od wyczerpującego opisu przejścia, przez bestiariusz i szereg pomocnych tabelek, aż po sekrety i ciekawostki, o których być może nie macie jeszcze pojęcia. Całość jest stworzona na podstawie polskiej wersji gry, a zatem jest to bardzo pomocne narzędzie dla osób grających ze spolszczeniem.Wczoraj skończyliśmy prace kreatywne nad poradnikiem do Final Fantasy VIII. Przechodzimy teraz do pierwszej korekty treści i składu, którą wykonamy sami. Po tym etapie nastąpi druga korekta, o którą poprosimy zaprzyjaźnionych Balambowiczów :)

Zrezygnowaliśmy z pisania o teoriach, ponieważ są one subiektywne; skupiliśmy się po prostu na faktach. Jest za to dziesięć stron ciekawostek na temat gry; niektóre z nich będą całkowitą nowością nawet dla osób, którym wydaje się, że znają grę od podszewki.

300 stron poradnika już za nami, zatem czas na kolejne kontrolne 3 strony. Działy w całości już gotowe to: opis przejścia, postacie, GFy, lokacje oraz chocobo. Obecnie pracujemy nad bestiariuszem oraz zadaniami pobocznymi. Większość jest już zatem gotowa, chociaż wciąż nie wiemy, w ilu stronach zamknie się cały projekt. Zaktualizowaliśmy tę liczbę do 400, prawdopodobnie jednak będzie ona jeszcze wyższa.

Prace nad poradnikiem nie tracą tempa. Druga stówka stron pękła, a więc pora na kolejne wieści z frontu. W tym momencie kilka działów jest już kompletnych, m.in. opis przejścia oraz opisy lokacji. Biorąc pod uwagę szacunkowe wyliczenia, jesteśmy już za połową, chociaż możliwe, że w ostatecznym kształcie stron może być nieco więcej (w każdym razie na pewno nie mniej). Oczywiście, po opracowaniu graficznym całości czeka nas jeszcze korekta, wszelkie poprawki składu, a następnie przygotowanie do druku, tak więc wciąż jest to jeszcze sporo pracy. Jednakże możemy już wstępnie stwierdzić, że jeżeli w międzyczasie nie przydarzy się nam żaden kataklizm, to poradnik będzie gotowy w tym roku ;)

Prace nad poradnikiem strategicznym do FF8 idą pełną parą. Ci, którzy śledzą postęp prac, aktualizowany na bieżąco (a mamy nadzieję, że są tacy), wiedzą, że liczba stron przekroczyła już stówkę.

Donacja Discord

Kto jest online

Odwiedza nas 327 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy poziom!

  • grinas za 2 dni awansuje na nowy poziom! (31)
  • Kaoris za 2 dni awansuje na nowy poziom! (28)
  • emmanuelle38 za 3 dni awansuje na nowy poziom! (38)
  • Martins za 3 dni awansuje na nowy poziom! (37)
  • mrots za 3 dni awansuje na nowy poziom! (42)
  • Irvine za 4 dni awansuje na nowy poziom! (27)
  • audion za 8 dni awansuje na nowy poziom! (51)