Squall Leonhart

Nasze projekty


Wiek: 17 lat
Data urodzenia: 23 sierpnia


Główny bohater gry. Student Ogrodu Balamb, a później kadet SeeD. Małomówny i zamknięty w sobie, kompletnie nietowarzyski. Z początku nie wzbudza zbytniej sympatii swoją gruboskórnością i mrukliwością, w miarę upływu czasu jednak na tej masce tworzą się rysy, pozwalające stwierdzić, że wrogie nastawienie do świata jest reakcją obronną na samotność i strach przed odrzuceniem. Duży wkład w oswajanie Squalla będzie mieć Rinoa, która swoim pogodnym usposobieniem poprzewraca do góry nogami jego sterylny i uporządkowany świat.

Na Squallu ciąży ogromna odpowiedzialność. Mimo iż wcale o to nie prosi, stanie się liderem grupy, a później będzie kierował całym Ogrodem Balamb. Niewątpliwie jest świetnym przywódcą, choć brakuje mu cierpliwości i chęci współdziałania - najchętniej wszystko robiłby na własną rękę, nie licząc na pomoc innych.

W walce posługuje się mieczem połączonym z pistoletem o nazwie gunblade. Jest zdecydowanie najsilniejszą postacią w grze, zatem tytuł lidera całkowicie mu się należy.

Co jeszcze warto o nim wiedzieć:

1. Pomimo swojego chłodu i niedostępności (a może właśnie dzięki nim) Squall obdarzony jest wielkim urokiem osobistym i jest bardzo pociągającym facetem. Łatwo robi wrażenie na kobietach, chociaż jemu niespecjalnie na tym zależy. Poza Rinoą i Quistis jego męski urok działa też na starsze kobiety, m.in. na łowczynię twarzy w mieście Balamb i sekretarkę w redakcji Świrów z Timber.
2. Nosi naszyjnik oraz pierścień z wizerunkiem lwa. Jest do tych przedmiotów bardzo przywiązany, mimo to daje swój pierścień Rinoi. Lew bardzo dobrze pasuje do jego charakteru - tak jak on jest spokojny i opanowany, ale kryjący ogromną siłę, zawsze gotów walczyć w słusznej sprawie.
3. Jego największym wrogiem jest Seifer - jak się później dowiemy, ta dwójka nie znosiła się już nawet w dzieciństwie. W jego obecności stara się zachować spokój, ale, sprowokowany, staje do walki.

Limit

Limit Squalla jest bez wątpienia najbardziej imponującym atakiem w całej grze. Polega na serii mocnych ciosów gunbladem, po których może, choć nie musi, występować atak kończący - zwykle jeszcze silniejszy niż tamten. Jedyne, co do limitu jest potrzebne, to broń. W zależności od tego, który gunblade jest w posiadaniu Squalla, liczba możliwych ataków kończących się poszerza. Jest ich dokładnie cztery, a oto lista:

Rozpłatanie (początkowy) - pojedynczy atak w jednego przeciwnika, najsłabszy ze wszystkich, ale i tak dość mocny jak na początek gry;
Krąg Śmierci (wymaga broni Shear Trigger) - pojedynczy atak zataczający koło na wszystkich przeciwników, mocniejszy niż poprzedni;
Strefa Podmuchu (wymaga broni Flame Saber) - pojedynczy atak z dość długą animacją, mocno rażący wszystkich wrogów;
Lwie Serce (wymaga broni Lionheart) - seria kilkunastu (ok. 18) bardzo silnych ciosów w jednego przeciwnika. Mało kto jest w stanie przeżyć ten atak, zatem jeśli zobaczysz na ekranie napis "Lwie Serce", odpręż się i weź krakersa, bo ty już się w tej walce nie przydasz ;)

Karta

Kartę Squalla wygrasz od Laguny w mieście Esthar. Laguna bardzo chętnie z Tobą zagra, nawet, jeśli będziecie się spieszyć ;)Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.