Ogród Trabia

Nasze projekty
Ogród Trabia (Trabia Garden) położony jest na Śnieżnych Polach Bika, na północy od Esthar. Nie wiemy dokładnie, jak wyglądał i jaki był duży, ponieważ w grze trafiamy tam dopiero po jego zniszczeniu przez rakiety Galbadii. Obecnie jest to całkowicie zrujnowane miejsce, z ogromnym cmentarzem, na który przychodzą studenci, by wspominać swoich przyjaciół.

SeeD z Ogrodu Trabia mogą znaleźć schronienie w Ogrodzie Balamb, jednakże wolą zostać tutaj i zająć się odbudową Ogrodu. Nie dowiemy się już, czy im się to uda, ale ich siła i chęci do pracy są bardzo budujące.

Punkty czerpania: Thundaga, Zombie (jednorazowy, ukryty), Aura (jednorazowy, ukryty)
Punkt zapisu: przy komputerze


Znaczenie w grze: Losy Ogrodu Trabia to jedna ze smutniejszych historii w FF8, zwłaszcza dla Selphie, dla której Trabia była rodzinnym miejscem. Rakiety wystrzelone przez Galbadian celowały najpierw w ten ogród, zatem nikt nie zdążył go ostrzec. Zginęło wielu studentów, a ci, którzy zostali, zajmują się przede wszystkim oceną strat, grzebaniem poległych i opieką nad rannymi.

W tym miejscu drużyna Squalla pojawi się na drugiej płycie. To tu dokonają przełomowego odkrycia na temat swojej przeszłości i czarownicy Edei. Rozmowa z wieloma retrospekcjami na boisku to jeden z kluczowych momentów w grze.

Oprócz tego na cmentarzu Ogrodu leży sierpniowy numer magazynu "Uzbrojenie".

EmooniaDonacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 251 gości oraz 0 użytkowników.