Statek Ragnarok

Nasze projekty
Ragnarok to nazwa modelu statku bojowego należącego do Esthar. Konkretny egzemplarz, z którym mamy do czynienia w grze, to jeden z trzech statków, które wywiozły czarownicę Adel w przestrzeń kosmiczną. Dwa inne wróciły na ziemię, a ten został przejęty przez potwory z kosmosu, które doszczętnie wybiły całą załogę. Od tej pory statek dryfował sobie w przestrzeni i nic nie zapowiadało, że kiedyś powróci na ziemię. Dopiero po siedemnastu latach znaleźli go Squall i Rinoa, którym Ragnarok uratował życie.

Statek nie jest duży, ma kilka pomieszczeń, w tym przede wszystkim kabinę pilota. Kiedy Squall dotrze nim na ziemię, stery przejmie Selphie.

Punkt czerpania: Full-Life (jednorazowy, ukryty)
Punkty zapisu: hangar, wejście (tyko na początku)


Znaczenie w grze: Ragnarok zostanie ci zesłany dosłownie z nieba - kiedy Squall i Rinoa będą się już żegnać z życiem, wśród tysięcy gwiazd zobaczą dryfujący, czerwony kształt. Dostanie się na jego pokład nie będzie trudne, jednakże w środku napotkają przeszkodę w postaci Propagatorów (nie są to trudne potwory, trzeba jednak pamiętać o tym, żeby zabijać je w odpowiedniej kolejności, bo inaczej będą się wskrzeszać). Kiedy Squall i Rinoa będą już bezpieczni, odbędą na statku poważną rozmowę, która uważana jest za jeden z ważniejszych dialogów w grze.

Sprowadzony bezpiecznie na ziemię Ragnarok zostanie twoim prywatnym statkiem na trzeciej płycie, po powrocie z kosmosu. Będziesz mógł nim dolecieć praktycznie wszędzie, bez problemu omijając góry i wysokie klify. Pojazd ten przyda się podczas ataku na Obłąkaną Pandorę - będziesz mógł wtedy zobaczyć jego niesamowite uzbrojenie.

Warto także wspomnieć, że na czwartej płycie, jeśli udało ci się pomyślnie wykonać zadanie z grupą karcianą, wszyscy jej członkowie będą razem z tobą na pokładzie statku (każdy w innym pomieszczeniu). Będziesz mógł wtedy wygrać od nich wszystkie karty, których nie udało ci się wygrać wcześniej. Będzie to bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza dla tych, którym nie chciało się jeździć po całym świecie za Królową Kart. Wśród członków grupy CC będzie także Czarodziej Joker, który, tak jak wcześniej, będzie sprzedawał przedmioty. Ogólnie zatem można powiedzieć, że Ragnarok po kompresji czasu stanie się twoim drugim domem.

EmooniaDonacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.