Miasto Balamb

Nasze projekty
Miasto Balamb (Balamb City) leży na Równinie Alcauld, zaraz obok Ogrodu Balamb. To niewielkie i urocze miasteczko portowe, w którym cały czas czuć delikatną morską bryzę. Jest świetnym punktem startowym do różnych wypraw - ma dobrze rozwiniętą zarówno komunikację wodną, jak i kolejową.

Miasto ma niewielu mieszkańców. Ich domy są bardzo przytulne, a wejścia do nich są umiejscowione pół piętra pod ziemią. W miasteczku znajduje się hotel słynny ze swojego pięknego widoku na ocean. Oprócz tego są tam także sklepy z przedmiotami i bronią oraz stacja paliw, w której można wypożyczyć samochód.


Najważniejszym punktem w mieście Balamb jest dom Zella. To drugi domek od lewej zaraz za stacją benzynową.

Punkty czerpania: Thunder, Cure
Punkt zapisu: hotel, pokój Zella (tylko podczas obrony miasta)


Znaczenie w grze: Miasto z początku będzie służyło jedynie jako punkt wypadowy do dalszych misji. Jako jedyne miasto obok Ogrodu Balamb będzie też często odwiedzane w celach zakupowych. Dopiero na drugiej płycie Squall zabawi w nim dłużej, ponieważ Balamb będzie oblężone przez żołnierzy Galbadii. To tu, w uroczym nadmorskim hotelu, Squall stoczy bitwę z Raijinem i Fujin. Tutaj też będzie można poznać historię Hyne, którą opowiada sąsiad Zella.

Podczas pobytu w Balamb nie zapomnij zagrać w karty z matką Zella, która ma kartę swojego syna. Tutaj także zdobędziesz GFa Pandemonę i będziesz mógł wygrać jego kartę od właściciela hotelu.

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.