Miasto Esthar

Nasze projekty
Miasto Esthar (Esthar City) to ogromne, ultranowoczesne miasto, którego nie sposób przeoczyć. Składa się głównie z metalu, kolorowego plastiku i świecącego szkła. Niegdyś było największą światową potęgą, dążącą do zapanowania nad całym światem. Po Wojnie Czarownic Esthar odgrodziło się od świata i obecnie jest ukryte za metalową osłoną.

Dostanie się do miasta jest na początku niemożliwe. Dostępu bronią nie tylko niegościnne klify, Góry Vienne i Góry Nortes, ale przede wszystkim ogromna mistyfikacja zbudowana na Wielkim Słonym Jeziorze.


Niewątpliwie Esthar to najinteligentniejsza technicznie cywilizacja. Wszystko w tym mieście jest monumentalne i zmechanizowane. Dookoła krążą latające windy, sklepy są całkowicie skomputeryzowane, a wejście do Pałacu Prezydenckiego przypomina podróż w przestrzeń kosmiczną. Do tego miasto jest tak wielkie, że nietrudno się w nim zgubić.

Najważniejszymi miejscami w mieście są: Pałac prezydenta, sklepy, lotnisko i laboratorium doktora Odine'a. Z początku poruszanie się po Esthar jest jeszcze względnie łatwe, później jednak, kiedy windy się zepsują, będzie to już znacznie trudniejsze. Można powiedzieć, że Esthar padnie ofiarą swojej własnej techniki.

Punkty czerpania: Blizzard, Curaga, Tornado, Quake, Double, Flare (jednorazowy, ukryty)
Punkty zapisu: niedaleko lotniska (połączony z automatycznym punktem leczenia), niedaleko wejścia do Pałacu (ukryty)


Znaczenie w grze: Squall uda się do Esthar na początku trzeciej płyty. Jedyną możliwością dotarcia tam będzie długa droga na piechotę, przez most za Rybackim Horyzontem. Prowadzi on do Wielkiego Słonego Jeziora, które jest teraz całkowicie wyschnięte i można po nim iść. Mimo iż jezioro wygląda jak bezkresne połacie białej ziemi, okaże się, że horyzont jest mistyfikacją, za którą ukryte jest wejście do miasta. Drużyna Squalla wraz z Edeą dostanie się tam i uda na rozmowę z doktorem.

W Esthar będzie się dziać jeszcze wiele rzeczy. To tutaj Squall spotka prezydenta, który okaże się kimś dziwnie znajomym. Tutaj również drużyna dowodzona przez Zella będzie mogła odnaleźć Obłąkaną Pandorę. Miasto Esthar kryje w sobie także kilka różnych ciekawostek, m.in. czwarty numer magazynu "Nie do wiary". Po Księżycowym Płaczu miasto zostanie zaatakowane przez potwory, a latające windy ulegną zniszczeniu. Wtedy też będzie można spotkać tu Elnoila, ważnego potwora, od którego można dostać Kryształ Energii. Będzie on pojawiać się zawsze po zagadaniu do żołnierza ubranego na czarno. Oprócz tego bardzo ważnym punktem miasta jest centrum handlowe, w którym jest aż sześć sklepów:

Rinrin's Store - sklep zoologiczny /przedmioty dla GFów i czasopisma "Zwierzaki"/
Cloud's Shop - sklep z przedmiotami
Johnny's Shop - sklep z przedmiotami /często zamknięty, warto jednak próbować go otworzyć, bo za którymś razem możesz otrzymać prezent/
Don Juan's Shop - sklep z bronią
Karen's Store - księgarnia /można tutaj kupić wszystkie numery magazynu "Uzbrojenie", pierwsze dwa numery "Nie do wiary" i "Zwierzaków" oraz wszystkie części "Mistrza Walki"/
Cheryl's Store - zawsze zamknięty sklep, jednak również warto próbować go otworzyć, ponieważ po wielu próbach można otrzymać Kamień z Rosetty.


EmooniaDonacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.