Wioska Shumi

Nasze projekty
Wioska Shumi (Shumi Village) to jedyna lokacja na Zimowej Wyspie - samotnej, skutej lodem wysepce na północy mapy. Wioska wygląda jak duża szklarnia i jest wielkim cudem techniki. Jej mieszkańcy mieszkają pod ziemią, gdzie panuje klimat do złudzenia przypominający zwyczajną ziemską atmosferę.

Wioskę Shumi zamieszkuje rasa Shumi. To wyjątkowo mądre stworzenia, które nie różnią się od siebie wyglądem, za wyjątkiem Starszego, który jest większy i bardziej dostojny. U rasy Shumi wciąż postępuje swoista ewolucja - każdy z nich może stać się albo Starszym, albo Moombą. Z tego powodu mieszkańcy wioski darzą wielkim szacunkiem Moomby, które do tej pory wydawały się bezrozumnymi stworzeniami.


Wioska jest niewielka, nie ma w niej żadnych sklepów, jedynie mały hotel. Najważniejszym punktem jest tutaj pracownia rzeźbiarska, w której będzie można obserwować powstawianie posągu Laguny, a później dowiedzieć się paru istotnych szczegółów dotyczących jego pobytu w tym miejscu. W centrum wioski znajduje się Dom Starszego, gdzie również będzie można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy i otrzymać bardzo przydatne przedmioty.

Punkty czerpania: Blizzaga, Firaga, Ultima (płatny - 5000 Gil za każde użycie)
Punkty zapisu: hotel, ganek Domu Starszego (ukryty)


Znaczenie w grze: Wioska Shumi jest jednym z tych miejsc, które można ominąć i zupełnie o tym nie wiedzieć. Nie dzieje się tutaj nic istotnego dla fabuły. Najważniejszą rzeczą, którą można tu zrobić, jest quest ze skałami, poza tym jest to jedyne miejsce na drugiej płycie z nieograniczonym miejscem do Ultimy - co prawda, płatne. Jednakże nie tyko dlatego warto tu przyjeżdżać, równie interesująca jest scenka, którą będzie można zobaczyć po ukończeniu posągu. Czasami pojawia się tu także rybak z Rybackiego Horyzontu - czy zgadłbyś, że to on wymyślił tę efektowną animację w windzie?

EmooniaDonacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.