Przewodnik turystyczny

Nasze projekty

Jak wiadomo, fabuła w Final Fantasy Type-0 ma obracać się wokół konfliktu zbrojnego między czterema mocarstwami. Głównym motorem napędowym do wojny są kryształy mocy, które posiada każde z narodów. Kryształy te dostarczają mocy mieszkańcom, a także zapewniają ochronę. Same kryształy znajdują się w posiadaniu Peristerium - organizacji, których zadaniem jest ich ochrona.
Oto krótka charakterystyka każdego kraju zawartego w grze:

Fiefdom of Rubrum

Państwo będące ojczyzną głównych bohaterów, którzy są uczniami w szkole magii - Peristerium Suzaku. Moc kryształu Suzaku pozwala na rozwój zdolności magicznych, a sam kryształ dzieli uczniów na klasy ze względu na poziom ich mocy. Cała fabuła gry zostanie opowiedziana z punktu widzenia uczniów z klasy Zero. Głową państwa jest Khalia Chival VI, który jednocześnie jest dyrektorem szkoły magii. Godłem Rubrum jest feniks.

Milites Empire

Cesarz tego kraju zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Jako jego następcę wyznaczono admirała Cida Aulstyne. Sam Cid jest również szefem Byakko Peristerium - organizacji wykorzystującej moc kryształu Byakko do tworzenia militariów, między innymi mechów zwanych "Mado Armor" (Magitek Armor). Cid pretenduje również do bycia głównym czarnym charakterem tej części - planuje on podbić wszystkie pozostałe państwa i zdobyć pozostałe trzy kryształy. Godłem Milites jest biały tygrys.

Lorican Alliance

Mocarstwo położone na niedostępnym dla nikogo, górskim terenie. Moc kryształu Genbu pozwala wzmacniać ciała mieszkańców, dzięki czemu są dużo więksi i silniejsi niż zwykli ludzie. Kryształ jest w posiadaniu Genbu Peristerium, na którego czele stoi Gilgamesh - l'Cie zrodzony z kryształu Genbu. Tak jak w FFXIII, l'Cie mają swoje przeznaczenie do wypełnienia (focus) i wybierani są przez fal'Cie, otrzymując tym samym potężne moce. Sam Gilgamesh jest l'Cie, który zapomniał o swojej misji. Godłem Lorican jest żółw.

Kingdom of Concordia

Królestwo, które wykorzystuje moc kryształu Souryu do komunikowania się ze smokami i innymi bestiami. Armia Concordii posługuje się w walce włóczniami, a wysokie stanowiska w kraju sprawują wyłącznie kobiety. Głową państwa jest królowa Andoria, która jest fizyczną inkarnacją kryształu Souryu, przez co jako jedyna potrafi komunikować się z królową smoków. Godłem Concordii jest smok.

Jak widać, każdy kraj jest unikalny na swój sposób i jest jednocześnie ukłonem w stronę poprzednich części serii.
Rubrum to współczesne Balamb ze względu na szkołę, w której uczniowie szkolą się w używaniu magii.
Milites to nawiązanie do Imperium Gestahl, gdzie głównymi siłami zbrojnymi były mechy Magitek Armor.
Lorican jako jedyne posiada swojego l'Cie, pojawiają się zatem nawiązania do FFXIII. Jak widać, nie bez powodu Type-0 wciąż jest częścią kompilacji.
Concordia natomiast to nowa wersja takich państw jak Burmecia czy Cleyra, ze względu na obecność Dragonów.

Wszystko wskazuje na to, że PSP zostanie godnie pożegnane.

{kunena_discuss:7360}
Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.