Irvine Kinneas

Nasze projekty


Wiek: 17 lat
Data urodzenia: 24 listopada


Strzelec wyborowy z Ogrodu Galbadia. Nie należy do SeeD, ale dołącza do drużyny przed atakiem na Edeę. Dość ekscentryczna i kontrowersyjna postać, którą trzeba uwielbiać albo całkiem nie znosić. Już na wstępie widać jego skłonność do pięknych kobiet; niektórzy otwarcie uważają, że to okropny podrywacz - ot, młody, zdrowy facet, czemu tu się dziwić ;) Mimo że na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zbyt pewnego siebie pozera, w miarę poznawania go można dostrzec w nim wiele pozytywnych cech, takich jak odwaga, uczuciowość i zdolność trzeźwej oceny sytuacji. W stosunku do kobiet jest szarmancki i bardzo o nie dba - w wielu sytuacjach to właśnie on zmusza Squalla do ratowania Rinoi. To typ faceta, z którym każda kobieta czułaby się bezpiecznie, idąc wieczorem ulicą. Jest przy tym bardzo dojrzały i podchodzi do życia z dużym luzem. Jego zabawny, lekko kpiący ton wypowiedzi często bywa czynnikiem rozładowującym atmosferę i wprowadza trochę lekkości w nieco przytłaczający świat Final Fantasy 8.

Irvine w walce używa strzelby. Jest świetnym strzelcem, dlatego też bardzo przydaje się w walce, która wymaga szybkości i celności.

Co jeszcze warto o nim wiedzieć:

1. Strzelanie to prawdziwa pasja Irvina, zaraz po kobietach. Przekonasz się o tym w pokoju Zella, jeśli będziesz mieć Irvina w drużynie podczas misji w mieście Balamb.
2. Sam jego strój zwala z nóg - skóry, wisiory i kowbojski kapelusz to kombinacja karkołomna, lecz w połączeniu z nonszalanckim charakterem Irvina jest to seksowny strzał w dziesiątkę. Do tego jego kapelusz ma niezwykłe właściwości - nawet w stanie nieważkości, kiedy jego właściciel wisi w powietrzu do góry nogami, kapelusz mocno trzyma się głowy. Irvina bez kapelusza będzie można zobaczyć dopiero w końcowym filmiku.
3. Irvine tworzy świetną parę z Selphie. Już od początku coś między nimi iskrzy, a wątek ten pojawia się w kilku momentach gry. Szkoda, że nie został on bardziej rozwinięty, ponieważ ta zabawna para ma ze sobą o wiele więcej wspólnego niż Squall i Rinoa.

Limit

Specjalny atak Irvina polega na strzelaniu do przeciwników różną amunicją. Kowboj dostaje czas, w którym może sobie postrzelać w jednego lub więcej wrogów (przyciskiem E). Jest to bardzo przydatny limit, ponieważ ma się nad nim pełną kontrolę. Rodzaj amunicji wybiera się podczas samego limitu, nie zależy on od posiadanej broni. Poniżej lista dostępnych amunicji oraz skutki jej użycia:

Zwykły Pocisk (Normalny Strzał) - strzały w jednego przeciwnika;
Pocisk Kasetowy (Rozproszony Strzał) - strzały we wszystkich przeciwników; podczas strzelania tą oraz poprzednią amunicją Irvine popisuje się, strzelając raz z przodu, raz z tyłu, raz z boku;
Ciemny Pocisk (Ciemny Strzał) - strzały w jednego wroga, oprócz zadawania obrażeń nakładają na niego negatywne statusy;
Ogniowy Pocisk (Płomienny Strzał) - strzały ogniem we wszystkich wrogów;
Scalony Pocisk (Scalony Strzał) - mocne strzały w jednego przeciwnika;
Szybki Pocisk (Szybki Strzał) - strzały w jednego wroga, niezbyt silne, ale za to bardzo szybkie;
Pancerny Pocisk (Pancerny Strzał) - strzały w jednego przeciwnika, przedzierające się przez całą jego obronę;
Hiperpocisk (Hiper Strzał) - strzały w jednego wroga, najsilniejsze ze wszystkich.

Karta

Zdobyć tę kartę można podczas Questu z Królową Kart. Należy przegrać u niej kartę Sacreda, a następnie udać się do Flo (żona majora Dobe w Rybackim Horyzoncie). Znacznie łatwiej jest zdobyć tę kartę już na Ragnaroku.

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.