Ukryte lokacje

Nasze projekty

Wiele osób przeszło Final Fantasy VIII kilka- nawet kilkanaście razy i wydaje im się, że zna grę od podszewki. Otóż nie ;) Od podszewki poznałem grę niedawno i okazało się, że... na płycie skompilowane są lokacje, których w grze nie widzimy. Ciekawi tych lokacji? Oto lista:Co to za miejsce? To wyjście z Dormitorium, w wersji jeszcze podwójnej. Drzwi się nawet otwierają ;)Czemu tego nie ma w grze? Cholera wie. Może dlatego, że akurat to miejsce było bezużyteczne? Skoro kogoś denerwowało długie przechodzenie pomiędzy planszami, to domyślam się, że kolejna plansza tylko i wyłącznie po to, by pokazać wyjście z przedpokoju w Dormitorium, mogła nie zostać zaakceptowana. Zresztą w trakcie gry, gdy już ruszymy Ogrodem, nie ma już w Ogrodzie nawet korytarzy między holem a Kafeterią, Ambulatorium, Biblioteką itp. Zapewne po to, by ludzie niepotrzebnie nie przełazili kolejnych lokacji ;)
Czy coś Wam się nie podoba w tym obrazku? Pokój Rinoi, przejście z napisem EXIT... no właśnie, w grze to przejście jest zamknięte. Jak widać na załączonym obrazku, gra mogłaby je otworzyć. Ale nie wiadomo, dokąd by ono zaprowadziło (zapewne do wyjścia z pociągu ;))Ładny samochodzik, prawda? Nie wiadomo, po co on i na co, ale można się domyślać. Lokacja nazywa się GFCAR, a skrót "GF" w nazwach lokacji odnosi się do Wioski Winhill. Czyżby był to samochód Laguny z obrazków na początku gry?Wygląda na to, że tak :)

W ogóle najwięcej ukrytych lokacji jest z Winhill. Oto następna:Wydawałoby się, że to po prostu ta rezydencja, która scenariuszach z Laguną jest zamknięta. No właśnie - a tutaj jest otwarta i to właśnie ta wersja nie zeżarta jeszcze przez mole. No dobra, źle to napisałem - rezydencja nie jest otwarta, a wyważona - popatrzcie na deski, będące strzępami po drzwiach do rezydencji. Popatrzcie też na obrazy na ścianach, specjalnie to tak przedstawiłem - gra potrafi wykonać ruch spadających obrazów ze ścian. Czyżby coś miało z hukiem wparować do rezydencji...?

Oto domek Ellone w dwóch wersjach - z zamkniętymi i otwartymi drzwiami. Drzwi (a raczej wrota ;)) po prawej, wydają się być wejściem do garażu... Czyżby na ten samochód, który pokazywałem wyżej?Tutaj widzimy rzut na dachy domów po prawej stronie od głównego rynku wioski (ta wieżyczka po lewej, to wieża tej wyżej już wymienionej rezydencji). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że grafika ta zmienia się w taką:Zauważyliście powybijane szyby? ;)
Co to może oznaczać? Według mnie (mogę się oczywiście mylić), planowane było dłuższe pokazanie historii pobytu Laguny w Winhill, wraz z atakiem żołnierzy Esthar. W spokojnej wiosce coś musiało powybijać szyby i wyważyć drzwi do rezydencji. Wiemy, że wparowali tam żołnierze z Esthar i porwali Ellone. Czyżby Square chciało nam to pokazać, ale z tego zrezygnowało? Zapewne nigdy się nie dowiemy. Gdyby ktoś jeszcze chciał wiedzieć, to w tych lokacjach nie ma żadnych dialogów. Szkoda, prawda?
{kunena_discuss:451}
Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.