Seifer Almasy

Nasze projekty


Wiek: 18 lat
Data urodzenia: 22 grudnia


Seifer jest studentem Ogrodu Balamb, tak samo jak Squall. Łączą ich upór i wspaniałe umiejętności, natomiast dzielą poglądy i zasady. Seifer, w przeciwieństwie do Squalla, nie potrafi się nikomu podporządkować, będąc samemu sobie panem. Ma świetne zdolności przywódcze i jest bardzo dobrym żołnierzem, jednakże nigdy nie zostanie SeeD z powodu swojego trudnego charakteru i samowoli. Wkrótce porzuci Ogród na rzecz swojego największego marzenia - służenia jako rycerz u boku czarownicy.

Seifer to problematyczna postać, którą trudno ocenić obiektywnie. Niewątpliwie jest on wybitną osobowością, jednakże większą jej część stanowi wybujałe ego, które nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś może być od niego lepszy. Seifer przed każdą walką, którą przyjdzie z nim stoczyć, będzie musiał najpierw sobie pogadać i trochę się poprzechwalać, jednakże szybko okaże się, że to bufonada - Squall zwykle radzi sobie z nim bez żadnych problemów.

Seifer lubuje się w teatralnych gestach i patetycznych przemowach, co wyraźnie widać w scenie torturowania Squalla. Pozwala to przypuszczać, że mimo swojej siły i charyzmy, jest jeszcze niezbyt dojrzały i sam nie do końca wie, czego chce od życia. W końcowej scenie widzimy go, jak łowi ryby (z miernym skutkiem) razem ze swoją nieodłączną świtą - Fujin i Raijinem.

On również posługuje się w walce gunbladem, co jest jeszcze jednym sygnałem ukazującym rywalizację pomiędzy nim a Squallem. Jego miecz nazywa się Hyperion. Seiferem możemy kierować tylko na samym początku gry, podczas misji w Dollet.

Co jeszcze warto o nim wiedzieć:

1. Być może cała historia nie wydarzyłaby się, gdyby nie książka wypożyczona przez Seifera z biblioteki - "Rycerz Czarownicy". Od tej pory służenie czarownicy staje się marzeniem i obsesją Seifera.
2. Seifer podczas walki na czwartym dysku zabija swoim mieczem Odyna, który również był rycerzem. Czyżby element rywalizacji?
3. Seifer ma na pieńku zarówno ze Squallem, jak i z Zellem. O ile tego pierwszego darzy jeszcze jakimś szacunkiem, o tyle Zella traktuje po prostu per noga, nazywając go maminsynkiem i tchórzem.

Limit

Limit Seifera nazywa się Krzyż Ognia. Podczas gry będzie nam dane skorzystać tylko z jednej techniki - Bez Litości, która polega na efektownym strzale na odległość. Później Seifer, już jako nasz przeciwnik, będzie wykonywał Diabelskie Cięcie i Ukrzyżowanie, o wiele silniejsze i ciekawiej wyglądające ataki specjalne. Walcząc w drużynie razem z Seiferem, warto zadbać o to, żeby nie zadawał on nigdy w walce ostatniego ciosu oraz nie zawracać sobie głowy czerpaniem dla niego czarów - zarówno jego doświadczenie, jak i zdobyte czary przepadają zaraz po misji w Dollet.

Karta

Kartę Seifera ma Cid. Możesz ją wygrać na trzeciej płycie w Domu Edei, możesz także spróbować zrobić to wcześniej.

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.