Final Fantasy XIII-2 PL

Nasze projekty

 

Sądziliście, że zapomnieliśmy już o tłumaczeniu Final Fantasy XIII-2? Oczywiście, że nie! Minął zaledwie tydzień od opublikowania tłumaczenia do Final Fantasy XV, a my już wznawiamy prace nad tamtym przerwanym projektem i możemy zaprezentować Wam kilka zrzutów ekranu. Nie spodziewajcie się jednak, że zostanie ono ukończone w tym roku, gdyż 1) musimy nieco odpocząć od takiego szaleńczego tempa, 2) w marcu/kwietniu czeka nas jeszcze dotłumaczenie Epizodu Ardyn.


Jakby tego było mało, mamy dla Was także fantastyczną niespodziankę: rozpoczęliśmy prace nad przeniesieniem spolszczenia autorstwa RPG do gry Final Fantasy IX na wersję Steam! To jedna z najlepszych części serii, która została przetłumaczona dawno temu, ale dotąd gracze mogli cieszyć się spolszczeniem jedynie w wersji na PSX. Uważamy, że należy jej się także przeniesienie na platformę Steam, szczególnie, że jakość tłumaczenia również jest doskonała (osobiście graliśmy jedynie w polską wersję i nie wyobrażamy sobie inaczej).
I tutaj uwagi:
- Generalnie rzecz biorąc, nie będziemy robić korekty. Tylko ewidentne błędy czy literówki wyłapane przy okazji zostaną poprawione. Twórcą spolszczenia jest RPG i nie zamierzamy modyfikować jego pracy.
- Do działania spolszczenia potrzebny będzie dodatek Memoria (stworzony przez Albeorisa).
- Nie jesteśmy w stanie określić, ile czasu zajmie nam przeniesienie spolszczenia. Projekt ten nie wpłynie jednak na tłumaczenie Final Fantasy XIII-2, ponieważ dzielimy się pracą: podczas gdy Em tłumaczy FFXIII-2, Robin zajmuje się przenoszeniem spolszczenia FFIX na Steam.Aktualizacja 16.02.2019: Uwaga! Parę dni temu Square Enix wypuściło wersję FFIX na "Windows 10", czyli Microsoft Store. Na 99% spolszczenie nie będzie działać z tą wersją.
Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.