Miasto Deling

Nasze projekty
Miasto Deling (Deling City) usytuowane jest na Wielkich Równinach Galbadii rozpościerających się na północnym zachodzie kontynentu. Jest ono stolicą imperium Galbadii. Na początku gry można się tam dostać pociągiem, a potem także Ogrodem Balamb. To jedno z większych miast w świecie Final Fantasy VIII, nic dziwnego zatem, że dzieje się w nim wiele ważnych rzeczy.

Nazwa miasta wywodzi się od prezydenta Galbadii - Vinzera Delinga, koszmarnego dyktatora, który najwyraźniej cierpi na kompleks władzy. Nie na wiele mu się to jednak zda - zginie od jednego ciosu czarownicy Edei, którą sam ustanowił swoim ambasadorem.


Miasto wygląda na bogate i zadbane. Przywodzi na myśl niemiecką dbałość o szczegóły - wszystko jest idealnie dopieszczone, dookoła powiewają flagi, nawet w kanałach panuje wzorowy porządek. Do tego komunikacja miejska działa na najwyższym poziomie - do każdego miejsca w mieście można się dostać autobusami, które kursują bardzo regularnie, a poza tym są bezpłatne. Jest tutaj hotel z klimatycznym pubem w piwnicy, sklepy, wypożyczalnia samochodów oraz dworzec kolejowy z ruchomymi schodami. Warto dodać, że panuje tutaj wieczna noc - to jedyna lokacja, w której zawsze świeci ogromny księżyc.

W tym mieście mieszka generał Caraway, uważany za ojca Rinoi. Można się do niego dostać po wykonaniu drobnej misji w Grobowcu Nieznanego Króla (jest to misja obowiązkowa). Później generał będzie cały czas siedział w swoim domu i będzie można go odwiedzić i pograć z nim w karty (ma kartę Rinoi).

Punkty czerpania: Thundara, Bio, Esuna, Zombie (trzy ostatnie w kanałach)
Punkty zapisu: hotel, dom Carawaya, wejście i wyjście z kanałów, tyły Pałacu Prezydenckiego


Znaczenie w grze: Drużyna uda się do miasta Deling na wielką paradę czarownicy Edei (koniec dysku 1). Ich zadaniem będzie zastrzelić czarownicę, misja ta jednak się nie powiedzie. Podczas walki z dwoma Iguionami będzie tu można zdobyć GFa Carbuncle. To miejsce będzie także tłem dla pierwszego snu o Lagunie - będziemy mogli obserwować go podczas schadzki z Julią Heartilly.
Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 251 gości oraz 0 użytkowników.