Miasto Dollet

Nasze projekty
Dollet (Dollet City) to piękne, typowo turystyczne miasto leżące na Równinie Hapsberry. Z racji bezpośredniego dostępu do morza ma dobrze rozwiniętą komunikację wodną. Drużyna Squalla dostanie się do miasta łodzią. Później będzie tam mogła dojechać pociągiem z miasta Timber. Do Dollet można się dostać także Ogrodem Balamb, trzeba jednak wysiąść trochę dalej i iść na piechotę, bowiem do miasta prowadzi wąska ścieżka.

Miasteczko jest bardzo ładne i urządzone w klimacie śródziemnomorskiego kurortu. Nawet pora dnia kojarzy się z leniwym wypoczynkiem - w tym mieście zawsze króluje zachód słońca. Jest tu pub, w którym przesiaduje tutejszy mistrz karciany, jest piękny hotel z dywanami z owczej skóry, są też sklepy i wypożyczalnia samochodów. Dollet ma także plażę, przepiękny ryneczek z fontanną oraz wieżę komunikacyjną.


Z rynku można się dostać na most łączący miasto z wieżą. Trzeba tylko odwrócić uwagę żołnierza, który pilnuje tego terenu (na szczęście ciągle zasypia na służbie). Tam zdarzają się losowe walki. Niestety, po misji w Dollet nie można się już dostać do wieży komunikacyjnej, ale warto spróbować to zrobić dla zabawnej scenki z galbadiańskimi żołnierzami i ich nieudolnymi próbami zrzucenia mechanicznych pająków na drużynę Squalla.

Punkt czerpania: Silence
Punkty zapisu: hotel, wieża komunikacyjna, pub (ukryty)


Znaczenie w grze: W Dollet dzieje się dużo ważnych rzeczy. Przede wszystkim jest to miejsce ostatecznego egzaminu na SeeD. Miasto jest okupowane przez Galbadię, a misja Squalla (pod dowództwem Seifera) polega na oczyszczeniu go z żołnierzy. Tu dochodzi do kilku ważnych walk - z Wedgem i Biggsem, następnie z Elvoretem, a w końcu z mechanicznym pająkiem. Dzięki wieży komunikacyjnej prezydent Galbadii będzie mógł później wygłosić swoje orędzie.

W wolnym czasie również warto zajrzeć do Dollet, ponieważ w mieście czeka kilka atrakcji. Jedną z nich jest zadanie z kością, dzięki któremu można otrzymać trzy wartościowe przedmioty. Najlepiej zrobić to na trzecim dysku. Wcześniej można tu zajrzeć do pubu i wdać się w karcianą potyczkę z tutejszym mistrzem (i zabrać mu ze sterty gazet drugi numer czasopisma "Nie do wiary"). Przy odrobinie szczęścia wygrasz od niego kartę Syreny. Syrena w ogóle jest bardzo mocno związana z tym miastem - to tutaj możesz ją zdobyć od Elvoreta, także jedyny punkt czerpania w mieście jest poświęcony jej atakowi. Podczas swojej animacji Syrena siedzi na samotnej skale pośród fal oświetlonych promieniami wiecznie zachodzącego słońca - takiego samego, jak w mieście Dollet.

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.