Pomoc techniczna

Nasze projekty
Poniżej przedstawiam rozwiązania najczęstszych problemów związanych z grą Final Fantasy VIII na PC:


1. Grafika wygląda brzydko, mam wielkie czarne prostokąty lub linie. Co robić?
Uruchom plik FF8config.exe z folderu głównego gry. Tam przejdź do zakładki "Graphics" i przy opcji Renderer zamień wybór z "Software Renderer" na "Direct3D Hardware Acceleration"... lub odwrotnie. Zależnie od karty graficznej, takie błędy zdarzają się czasem na jednym ustawieniu, a czasem na drugim.


2. Mimo zastosowania tego, co jest napisane w pkt 1, gra nadal nie wygląda zbyt dobrze.
Jeśli masz kartę graficzną z serii GeForce, musisz zainstalować patcha. W dziale ambulatorium są dwa patche: jeden dla kart z serii GeForce, drugi dla innych. Wybierz, co ci potrzeba. :)


3. Nie mogę wpłynąć Ogrodem Balamb na Statek Białych SeeD (White SeeD Ship), do Rybackiego Horyzontu (Fishermans Horizon), nie mogę rozpocząć walki z Ogrodem Galbadia - po prostu nic się nie dzieje. Dlaczego?
Na niektórych konfiguracjach komputerów zdarza się tak, że Ogrodem Balamb nie da się "zadziałać", czyli popłynąć na Statek Białych SeeD itp. Ma to związek ze złą konwersją gry na PC. Na szczęście Eidos nie pozostawił graczy całkowicie bez opieki i wypuścił patcha. Znajdziesz go tutaj: Download: Pomoc techniczna.


4. Znika mi kilka kart, nie wiadomo czemu. Co robić?
Jak wyżej - na niektórych konfiguracjach komputerów tak się zdarza i trzeba zainstalować patcha. Problem powinien zniknąć.


5. Płyta włożona jest do napędu, a gra dalej twierdzi, że płyty nie ma.
Instalacja gry, niezależnie od miejsca, w którym się ona dokonała, do działania gry czyta napęd nr 1 (czyli jeśli masz napędy D: i E:, to gra szuka płyty w D:). W takim wypadku przełóż płytę z jednego napędu do drugiego lub wykonaj poniższą operację:
Wejdź w menu Start->Uruchom, wpisz w okienko "regedit.exe" i kliknij OK. W rejestrze przedź do HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Square Soft, Inc > FINAL FANTASY VIII > 1.00, a tam naciśnij prawym przyciskiem myszki na nazwie "DataDrive", wybierz "Modyfikuj" i zmień literę dysku na tą, w którym napędzie masz włożoną płytę z grą.


6. Dalej coś mi nie działa...
Napisz na forum, co się dzieje. Spróbujemy zaradzić. :)

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.