Final Fantasy XV PL

Nasze projekty

 
Jak już niektórzy zauważyli, 24 grudnia skończyliśmy tłumaczyć Final Fantasy XV, czyli całość zajęła około 9 miesięcy. Nie było to łatwe, gdyż podczas ostatniej aktualizacji, z dnia 13 grudnia, twórcy dołożyli dodatkowe 2% tekstu.

W tej chwili robimy korektę oraz przeprowadzamy wewnętrzne testy, a ponadto zostało jeszcze kilkadziesiąt grafik do zlokalizowania. Instalator jest już gotowy, więc wysłanie tłumaczenia do testerów powinno przebiegać bez żadnych niespodzianek. No i nie będziemy z testami czekać, aż wszystkie grafiki zostaną przetłumaczone — większość z nich można sprawdzić w grze bardzo szybko. Wciąż nie wiemy, kiedy spolszczenie będzie wydane, to również zależy od tego, jak szybko z grą uwiną się testerzy.

Mała uwaga: spolszczenie na pewno nie będzie działać na pirackich wersjach gry. Z uwagi na zastosowany system (wszystkie teksty z gry są w jednym pliku), nasze spolszczenie będzie obsługiwać tylko najnowszą zaktualizowaną wersję gry na Steam (i po każdej aktualizacji trzeba będzie dostosowywać spolszczenie na nowo). Nie wiemy jak z wersjami gry na Originie oraz Microsoft Store. Najprawdopodobniej spolszczenie będzie działać z najnowszą wersją gry na Originie, lecz nie będzie działać z grą ze sklepu Microsoft Store.
Poniżej prezentujemy kilka nowych screenów ze spolszczonej gry.Robin Avatar
Robin odpowiedział w temacie: #11760 2019/01/21 20:42
Nie wiem tak do końca, bo nie mam tej wersji. Czytałem jednak, że może być kłopot, bo sklep Microsoftu ogranicza wszelkie modyfikacje przez swoją bezsensowną politykę ("You can't mod Microsoft Store games, since the game files are locked in an encrypted container").
Lew odpowiedział w temacie: #11759 2019/01/21 19:33
Mam kupioną w sklepie Microsoftu, nie ma szans żeby działało?
zin odpowiedział w temacie: #11718 2019/01/04 15:13
Szybko leci to spolszczenie.

W ogóle nie miałem się zabierać za ffXV z 2 względów słabo znam angielski a raczej niezbyt płynnie więc nie nadążam za dialogami i miałem za słabego kompa, ale jak się dowiedziałem o tym że bierzecie się za xv to uznałem że czas zacząć zbierać na nowego kompa :-].

Mam nadzieję że wszystko pójdzie bez nieprzewidzianych zgrzytów.
Em Avatar
Em odpowiedział w temacie: #11679 2018/12/28 20:44
Nie wiemy, ile potrwają testy, ale raczej niedługo. Chcemy wydać spolszczenie w pierwszym kwartale 2019 roku.
forcas odpowiedział w temacie: #11677 2018/12/28 20:00
Ile mogą potrfać testy? Szczerze mówiąc, kupiłem FF XV już dawno i zacząłem przechodzić, natomiast jak się dowiedziałem, że spolszczenie będzie to postanowiłem poczekać.

Stąd pytanie bo czekam już długo i się doczekać nie mogę :D

W ogóle robicie super robotę i dzięki wam za to ;)
melonso odpowiedział w temacie: #11652 2018/12/27 10:51
Jest jakaś możliwość dostać sie do testów spolszczenia?
Aktualnie wczoraj zakupiłem finala XV na PC po przeczytaniu że spolszczenie jest gotowe, wcześniej ogrywałem na PS4 i nie mogę się doczekać żeby zagrać w ten tytuł po polsku :).
Donacja Discord

Kto jest online

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy poziom!

  • lulu.selphie za 3 dni awansuje na nowy poziom! (28)