Poradnik strategiczny FF8

Nasze projekty

Nadszedł dzień, w którym możemy oddać w Wasze ręce kompletny poradnik strategiczny do polskiej wersji Final Fantasy VIII. Dwa lata pracy dały efekt w postaci 442-stronicowej książki, w której znajdziecie wszystko na temat tej kultowej gry: od wyczerpującego opisu przejścia, przez bestiariusz i szereg pomocnych tabelek, aż po sekrety i ciekawostki, o których być może nie macie jeszcze pojęcia. Całość jest stworzona na podstawie polskiej wersji gry, a zatem jest to bardzo pomocne narzędzie dla osób grających ze spolszczeniem.Mamy nadzieję, że ów poradnik okaże się przydatny nie tylko dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Final Fantasy VIII, ale także dla tych, którzy mają za sobą już wiele godzin spędzonych w świecie tejże gry. Być może z tej okazji zechcecie odświeżyć sobie FFVIII, do czego gorąco zachęcamy :) Nawet, jeżeli znacie grę od podszewki, możecie natrafić w poradniku na kilka interesujących ciekawostek, które wniosą coś nowego do dobrze znanego świata.

W niedługim czasie na stronie pojawi się również ostateczna łatka do spolszczenia FFVIII w wersji na PC i PSX. Poradnik został przystosowany już do poprawionej wersji.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przez cały ten okres prac wspierali nas, wyrażali swoje opinie i dopingowali nas, byśmy nie tracili zapału. Na szczególne podziękowania zasługuje DrewniaQ, do którego należała ostateczna korekta poradnika i który pomógł nam go ulepszyć. Zapraszamy zatem do pobierania poradnika, a można go znaleźć w Składnicy, w dziale Biblioteka... lub po prostu tutaj. Z uwagi na jego rozmiar pobieranie może chwilę potrwać. Możecie umilić sobie czas oczekiwania tym filmikiem, który przypomni Wam, co tak lubicie w Final Fantasy VIII, a jeśli nie mieliście jeszcze dotąd styczności z tą grą — dlaczego powinniście w nią zagrać ;)

Robin Avatar
Robin odpowiedział w temacie: #10173 2014/01/27 00:00
Spolszczenie nie jest jeszcze idealne ;) Właśnie trwa tworzenie ostatniej chyba wersji spolszczenia, z poprawionymi niektórymi kawałkami. Zostało jakieś 10% korekty :P

Co do wyszukiwania, to można skorzystać z indeksu, choć wiadomo, że nie jest to tak wygodne, jak Ctrl+F :)
makaryn Avatar
makaryn odpowiedział w temacie: #10172 2014/01/26 23:27
To ja także dołączam się do podziękowań! Wcześniej już znałem ten poradnik, lecz tym razem dokopałem się do niego na Steamie. Dodałem go także do ulubionych i widzę, że jestem jedynym, który to zrobił :( Szkoda, bo na pewno zasługuje on na więcej! Poza tym przy okazji muszę podziękować Wam za całą pracę, którą do tej pory wykonaliście. Gdyby nie Wy, prawdopodobnie nigdy nie miałbym okazji zagrać w FFVIII po polsku. Na dodatek zrobiliście to perfekcyjnie, a że to moja zdecydowanie i niezaprzeczalnie ulubiona gra, to moje podziękowania są jeszcze większe! :D Nigdy nie marzyłem nawet o "byle jakim" spolszczeniu, a okazało się, że mam szczęście obcować ze spolszczeniem idealnym :)

Co do poradnika, to przez to, że to jednak PDF, to czasem mam trudności z odnalezieniem ważnej w danym momencie informacji. Jednak nie wiem jaka forma byłaby lepsza, chyba wydrukowana :)
Em Avatar
Em odpowiedział w temacie: #10139 2014/01/18 18:42
Dziękujemy :) Bardzo miło jest, jeśli nasza praca zostaje doceniona i ktoś chce nas o tym poinformować. Zazwyczaj jest tak, że takie rzeczy jak spolszczenie czy poradnik zostają pobrane i nikt się na ich temat nie odzywa, dopóki wszystko działa jak należy. Za to kiedy jest problem - o, wtedy to każdy jest chętny, żeby o tym napisać. Dlatego to takie budujące, kiedy ktoś loguje się po prostu po to, żeby podziękować za wykonaną pracę. Dzięki temu od razu nabiera się ochoty do pracy nad kolejnymi projektami :)
PieczykM odpowiedział w temacie: #10137 2014/01/17 23:25
Specjalnie się zarejestrowałem aby podziękować wam za ogrom pracy włożonej w FF VIII. Grałem w nią ostatnio w zeszłym tysiącleciu i nabrałem strasznej ochoty na powtórkę. Mimo, że Mass Effecty i jemu podobne zrobiły ze mnie idiotę, to dzięki waszemu poradnikowi, wejście w świat FF odbyło się gładko i z przyjemnością. Jeszcze raz, Dziękuję :)
Kaoris Avatar
Kaoris odpowiedział w temacie: #9352 2012/12/05 17:29
Może FFX?
MrPrzekręt odpowiedział w temacie: #9274 2012/09/16 21:19
Świetnie to wygląda spodziewałem się czegoś mocnego, ale to jest ponad wszystko ;d.

Btw.
FF VIII jest moim pierwszym i cóż niestetety albo i stety ;d gram w niego pierwszy raz teraz ;d ciekawe ile mi on zajmie ;d. Jakiego Finala polecacie potem?
dworkop Avatar
dworkop odpowiedział w temacie: #9235 2012/09/10 23:38

Machina napisał: Kawał porządnej roboty. :)
Moim zdaniem Square powinno Was wynająć i opłacać. ;)

hahahaha opłacac to mało powiedziane :) należy wam sie Nobel albo jakis inny wynalazca za to :) tylko najlepiej forsiasty ten wynalazca żeby był :) jeszcze raz wielkie Gratulacje dla was Emooniu, Robinie i DrewniaQ :)
Machina Avatar
Machina odpowiedział w temacie: #9222 2012/09/08 22:42
Kawał porządnej roboty. :)
Moim zdaniem Square powinno Was wynająć i opłacać. ;)
ExGamer odpowiedział w temacie: #9221 2012/09/08 21:29
Dzięki za odp. :) I powtarzam, świetna robota!
DrewniaQ Avatar
DrewniaQ odpowiedział w temacie: #9218 2012/09/08 19:45
Było już pisane setki razy. Wersji papierowej nie będzie bo jest to bardzo nieopłacalne przedsięwzięcie. Jeśli chcesz mieć wersję papierową to musisz się zająć tym sam.
ExGamer odpowiedział w temacie: #9217 2012/09/08 19:11
Jeśli można zapytać, nie planujecie czasem wydanie tegoż poradnika w formie papierowej? A jeśli tak to ile kosztowałoby to cudo?
Kaoris Avatar
Kaoris odpowiedział w temacie: #9216 2012/09/08 17:21
Świetna to mało powiedziane. To jest po prostu wspaniała robota. Już czuję jak przypływa do mnie wiedza, która jest zawarta w tym Kompedium ^^ Dziękuję tym, którzy włożyli w ten projekt wiele trudu i wydali na światło dzienne.

Jeśli miałabym go ocenić w skali od 1 do 10 to:

Wystrój Graficzny: 8
Okładka: 10
Treść: 9


Jeszcze raz Wielkie Arigatou!
ExGamer odpowiedział w temacie: #9214 2012/09/08 15:11
Świetna robota. :)
Donacja Discord

Kto jest online

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy poziom!

  • BucyBucy awansuje jutro na nowy poziom! (26)
  • Filipus Magnus awansuje jutro na nowy poziom! (21)
  • tifaczek za 2 dni awansuje na nowy poziom! (25)