Crisis Core Reunion PL

Nasze projekty

 
Wreszcie, po pół roku intensywnych prac, możemy oddać w Wasze ręce spolszczenie do Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion. Ci z Was, którzy są z nami od dawna, zapewne pamiętają jeszcze, jak ogłaszaliśmy rozpoczęcie prac nad tłumaczeniem tej gry jeszcze w oryginalnej wersji na PSP. Nie mieliśmy wówczas pojęcia, jak wielu trudności technicznych przysporzy nam tamten projekt. Na szczęście teraz, po latach, w odświeżonej wersji na PC, poszło nam o wiele łatwiej i wreszcie możemy podzielić się z Wami efektami naszej pracy.

Gotowa jest już również wersja spolszczenia na Nintendo Switch, dzięki pracy MasaGratoRa! :) Wersja ta nie została przetestowana do końca, więc w razie jakichkolwiek problemów, piszcie.

Poniżej jak zawsze prezentujemy nieco skrinów z przetłumaczonej wersji i zapraszamy do pobierania spolszczenia. Miłego grania!

Instrukcja instalacji na PC
1. Wymagania
— Gra Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion w wersji Steam.
— Na potrzeby instalacji wymagane jest 150 MB.
BARDZO WAŻNE! Aby spolszczenie w ogóle zadziałało, należy w grze na Steam ustawić dodatkowy parametr uruchamiania. W tym celu należy:
   1. W zakładce Biblioteka nacisnąć prawym przyciskiem na nazwie gry i wybrać opcję „Właściwości”.
   2. W polu sekcji „Opcje uruchamiania” wpisać: -fileopenlog
   3. Zamknąć okno z ustawieniami, opcje te zapisują się automatycznie.

2. Instalacja przy pomocy instalatora
— Upewnij się, że masz zainstalowaną grę.
— Pobraną paczkę ze spolszczeniem wypakuj na dysku. Ważne, aby nie był to folder samej gry.
— Uruchom program InstalatorCrisisCoreReunionPL.exe.
— W polu w lewym górnym rogu okna wklej ścieżkę do głównego folderu z grą, na przykład:
C:\SteamLibrary\steamapps\common\CCFF7R
(To tylko przykładowa ścieżka, trzeba w to okno wkleić oczywiście właściwą ścieżkę dla danego komputera).
— Naciśnij przycisk Instaluj.
— Po instalacji tłumaczenia pojawi się informacja „Gotowe!”. Można już wyłączyć program i włączyć spolszczoną wersję gry Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion.

3. Instalacja ręczna
Jeśli instalator z jakichkolwiek powodów nie zadziała, można zainstalować polską wersję ręcznie. Ręczną instalację należy również wykonać, jeśli chcesz zainstalować spolszczenie na Steam Decku. W tym celu należy wykonać poniższe kroki:
— Upewnij się, że masz zainstalowaną grę.
— Pobraną paczkę ze spolszczeniem wypakuj na dysku. Ważne, aby nie był to folder samej gry.
— Otwórz folder z zainstalowaną grą.
— Do powyższego folderu skopiuj cały folder CCFF7R z folderu ze spolszczeniem. Jeśli system zapyta o nadpisanie plików, potwierdź, że chcesz to zrobić.
— Spolszczenie jest zainstalowane.

Uwaga! Udostępnianie w sieci spolszczonej (i niespolszczonej również) wersji całej gry jest nielegalne! Każdy może pobrać spolszczenie za darmo ze strony www.balamb.pl i zainstalować je w bardzo łatwy sposób. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej pracy i niełączenie naszego spolszczenia z pirackimi wersjami gry.

4. Informacje dla osób korzystających z modyfikacji
— Gra odczytuje modyfikacje z podfolderu \CCFF7R\Content\Paks\~mods. Aby spolszczenie nie zostało nadpisane podczas uruchamiania gry żadnymi innymi modyfikacjami znajdującymi się w tym folderze, musi ono być alfabetycznie ostatnie w folderze.

5. Informacje dodatkowe
— Jest to pełne kinowe tłumaczenie.
— Spolszczona gra obsługuje zapisy gier wykonane przed nałożonym spolszczeniem. Po nałożeniu spolszczenia zalecamy jednak rozpocząć grę od nowa ze względu na tłumaczenia przedmiotów itp.

6. Autorzy
Tłumaczenie i technikalia: grupa CosmoFF (www.balamb.pl) w składzie:
Em, Robin
Dostosowanie spolszczenia do wersji Switch oraz potrzebne narzędzia:
MasaGratoR
Testy:
Arfaerd, Em, Robin

7. Historia zmian
10.06.2023
Wersja: 1.0 — pierwsza wersja spolszczenia do gry Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion w wersji Steam oraz Nintendo Switch.


Możecie nas wesprzeć poprzez postawienie nam wirtualnej kawy, co nam się przyda podczas długich wieczorów przy tłumaczeniu:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Ewentualnie, jeśli macie PayPala, możecie to zrobić tutaj: PayPal

Załączniki:
Adres URL:OpisRozmiar
Dostęp do URL (https://www.balamb.pl/skladnica-download/spolszczenia-cosmoff/CrisisCoreFFVIIReunionPL_Steam_v1.01_balamb.7z)CrisisCoreFFVIIReunionPL_Steam_v1.01_balamb.7zSpolszczenie do gry Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion w wersji na PC Steam. Wersja 1.01, z dnia 31.12.2023.150517 kB
Dostęp do URL (https://www.balamb.pl/skladnica-download/spolszczenia-cosmoff/CrisisCoreFFVIIReunionPL_Switch_v1.01_balamb.zip)CrisisCoreFFVIIReunionPL_Switch_v1.01_balamb.zipSpolszczenie do gry Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion w wersji na Nintendo Switch. Wersja 1.01, z dnia 31.12.2023.152239 kB
Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto jest online

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.