Jak zapewne wielu z Was wie, 3 września miała premierę nowa, zremasterowana nieco, wersja Final Fantasy VIII. Sprawdziliśmy ją i wiemy już, że będziemy w stanie przenieść spolszczenie na tę wersję. Przy okazji wykonamy kolejną korektę dialogów, ponieważ przez te lata trochę więcej się nauczyliśmy i dostrzegamy w obecnym tłumaczeniu nieco błędów. ;)

Do łatki ze spolszczeniem dołożymy kilka dodatków: patch poprawiający mapowanie tekstur na mapie świata (fani już dawno to poprawili, w oficjalnym remasterze tego nie ma), patch utrudniający (oczywiście opcjonalnie), zdejmiemy cenzurę z Gerogero (Wygrzebaniec) i ze skarbca w zamku Artemizji — zielona i niebieska krew zostanie zmieniona na czerwoną. Mamy również w planach przetłumaczyć intro do gry, tak jak to miało miejsce w wersji na PSX.

Ponadto, po wykonaniu korekty, zmiany w dialogach dołożymy również do wcześniejszych wersji — Steam z 2013 roku, PC z 2000 roku, jak i w wersji z PSX. Spolszczone intro do gry znajdzie się również w wersji Steam z 2013 roku.

Kiedy to się wydarzy? Nie wiemy, ale już nad tym pracujemy, co widać na poniższym zrzucie z gry :)