Forum

Nasze projekty

FFVII:CC - postęp prac

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2012/01/13 17:42 #8112 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
To prawda, nie zamierzamy zabierać się za tłumaczenie Dissidii. Nasz czas jest już wystarczająco okrojony, chcemy więc go poświęcić na tłumaczenie tylko tych gier, które na to zasługują. Dissidia w naszej opinii się do nich nie zalicza - ot, całkiem przyjemna gierka z niezłą rozgrywką, ale fabularnie raczej mało ciekawa, a momentami wręcz żenująca. Zresztą, tak jak napisano powyżej, dialogi są proste i niewymagające dobrej znajomości języka, a do czerpania przyjemności z gry wręcz zupełnie niepotrzebne (ja po jednorazowym przejściu gry pomijałam wszystkie scenki, bo tylko irytowały). Sensem i trzonem Dissidii jest walenie się po mordzie, a to można robić w każdym języku :P

Co zaś do testów, to owszem, na pewno będziemy szukać chętnych, jednak jeszcze nie w tym momencie. Ponadto będą nam potrzebne właśnie osoby znające grę - od literówek jest spellcheck, sami także będziemy zresztą robić korektę. Bardziej zależy nam na tym, żeby grający sprawdzali różne opcje dialogowe, poprawność wyświetlania znaków, czy nic się nie przesuwa, nie wyłazi i czy zdania pasują do tego, co się dzieje na ekranie. Zawsze powtarzam, że testowanie nie ma zbyt wiele wspólnego z graniem w grę dla przyjemności, trzeba się skupiać na wszystkich elementach i co rusz przerywać grę, aby coś sobie zapisać. Do tego trzeba mieć sporo cierpliwości i dobrych chęci i takich właśnie testerów będziemy szukać. Ale to w stosownym czasie.

Chwilowo postęp nieco zwolnił, ponieważ obydwoje z Robinem mamy nawał pracy zawodowej. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ruszyć szybszym tempem, bo sama nie mogę się doczekać Zacka gadającego po polsku ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/13 18:38 #8113 przez Noel Kreiss
Użytkownik Noel Kreiss odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac

Emoonia napisał: Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ruszyć szybszym tempem, bo sama nie mogę się doczekać Zacka gadającego po polsku ;)

Czyżbyście zatrudnili grupę profesjonalnych aktorów (głosowych)? :P

Mówcie mi "Wikipedya." :P

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2012/01/13 19:10 #8115 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
Przyznaj, że "Zack piszący po polsku" brzmi idiotycznie :P

Więcej
2012/01/16 21:01 #8129 przez Rinoa017
Użytkownik Rinoa017 odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
Co do aktorów: wystarczy grupa zapaleńcow z dobrymi mikrofonami i jazda.
A co do napisów: Fakt, "Zack piszący po polsku" brzmi nie tylko idiotycznie...
No i... Erm...
Zapomniałam wątek...

"Dobro i z

Więcej
2012/01/17 19:39 #8135 przez Crimson008
Użytkownik Crimson008 odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
Ten pomysł z podkładem głosu jest świetny, gdyby tylko była opcja ewentualnej zmiany na oryginał gdyby komuś nie przypadł do gustu :D

Nie wypadłoby to może świetnie ale jaki lans. Spolszczenie z własnym dubbingiem! :)

Więcej
2012/01/17 19:53 #8136 przez Noel Kreiss
Użytkownik Noel Kreiss odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
Myślę, że powszechna opinia publiczna wolałaby redubbing FFX po polsku z powodu rzekomego "słabego" dubbingu angielskiego.

W każdym bądź razie brzmi to niezwykle kusząco.

Mówcie mi "Wikipedya." :P

Więcej
2012/01/17 20:13 #8137 przez Rinoa017
Kto to wie, może polski dubbing wyszedłby lepiej od angielskiego...? Zawsze mozna próbować, a założę się, że wśród nas są nieodkryte talenty ;P

"Dobro i z

Więcej
2012/01/17 20:37 #8138 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac
To ja będę anty i powiem, że nie podoba mi się pomysł polskiego dubbingu :P Powód jest dość prosty: akurat Crisis Core posiada tak świetnych, angielskich VA (wspomnę choćby pana, który użycza głosu Sephirothowi czy wkurzającemu Gienkowi), że polski dubbing mógłby to skopać na całej linii. Na YT można posłuchać tysiące wersji z amatorsko podłożonym głosem różnych FF, łącznie z głosem Kujy w FF IX, i brzmi to po prostu KOSZMARNIE.

Zgodzę się, że zmiana głosu na pewno dobrze wyszłaby Tidusowi z FF X ;-) Tutaj lepiej spisałby się nawet dres spod budki z piwem, niż nadany mu przez SE aktor.

A tak w ogóle to ja jestem starym dziadem i lubię nieme FF'y, ot co :D

Więcej
2012/01/17 20:55 #8139 przez Rinoa017
A kto powiedział, że ja wspominam o CC? Mówiłam ogólnie o dubbingu dla FF. Ale tu się zgodzę: nieme FF'ki są lepsze... Nie wspominając o fabule tych pierwszych FF'ek (do dzisiaj siedzę w VIII i rozkminiam, co jest prawdą, a co nie, przez co Emoonia dostała kolejna teorię do oblukania)

"Dobro i z

Więcej
2012/01/17 21:32 #8141 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: FFVII:CC - postęp prac

Rinoa017 napisał: A kto powiedział, że ja wspominam o CC? Mówiłam ogólnie o dubbingu dla FF.

Temat wątku pozwalał mi przypuszczać, że mówiłaś o CC. ;)

Donacja Discord