Forum

Nasze projekty

Anime lub Manga o Final Fantasy VIII

• Kaoris
  • Kaoris Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
  • Nieznane są ścieżki i wyroki Yevonu.
Więcej
2012/01/03 16:21 #8005 przez Kaoris
Użytkownik Kaoris stworzył temat: Anime lub Manga o Final Fantasy VIII
Ostatnio zastanawiałam się jakby to było, gdyby stworzyli anime o FF8. Czy śnił wam się o tym sen? Czy byłoby fajnie gdyby tak owe anime powstało?

"Najważniejsze, że masz przyjaciół, którzy Cię wspierają." - Kaoris

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/03 16:32 - 2012/01/03 16:35 #8006 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Anime lub Manga o Final Fantasy VIII
Też się nad tym zastanawiałem już wielokrotnie. Z doświadczenia wiem, że nie należy takich pomysłów spisywać na straty bo dotychczasowe rezultaty z animowanymi ekranizacjami gier są jak najbardziej udane.

Może Devil May Cry nie jest niczym szczególnym bo anime dość płytko przedstawia wydarzenia z gier, a w dodatku pod względem akcji jest kiepską podróbką Hellsinga to już animowana wersja Sengoku Basara czy Persona 4 to bardzo udane pozycje, które pokazują, że jeśli tylko weźmie się za to odpowiednie studio to takie anime może być nie lada sukcesem.

W swoich dywagacjach nie skupiałem się jedynie na samej ósemce. Sądzę, że bardzo fajnie by było przedstawić każdego FFa w formie od 20 do max. 50 odcinkowej serii anime. Byłaby to świetna okazja do pokazania starszych FFów tym, którzy nie mogą się przemóc przez masę oldskoolu jaki te gry oferują. A w ten sposób oszczędziliby sobie nerwów i jednocześnie poznali historie poszczególnych części.

Chciałbym, żeby kiedyś te plus, minus 20 serii (13 FFów plus spin-offy, kompilacje itd.) anime kiedyś ujrzały światło dzienne. Najlepiej w tej samej oprawie co Last Order - Final Fantasy VII ponieważ jak na debiut w świecie anime Square Enix wyszło to naprawdę całkiem nieźle.
Ostatnia edycja: 2012/01/03 16:35 przez DrewniaQ.

Więcej
2012/01/03 17:00 - 2012/01/03 17:01 #8007 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: Anime lub Manga o Final Fantasy VIII
Przyznam, że też zastanawiałam się nad powstaniem anime opartym o FF-y. Głównie za sprawą mangi o FF Type-0 i realnej szansy na serię anime (albo mojego pobożnego życzenia:P).

Chciałabym, aby powstało anime oparte o FF VIII. Nie lubię specjalnie tej części, ale może właśnie seria pokazałaby historię dodając elementy, które gra pominęła lub traktowała na "odpieprz się" (mówię przede wszystkim o wątkach postaci pobocznych, a nie jedynie romansie głównej parki). Zobaczenie Ultimecii w wersji anime również mogłoby należeć do mocnych przeżyć :P Wystarczy dodać do tego humor w postaci fajtłapowatego Laguny i naprawdę mamy scenariusz na dobrą, o ile nie bardzo dobrą, serię.

Ja jednak nie chciałabym by seria o FF VIII przypominała Last Order. Przede wszystkim nie podobała mi się tam kreska. Sądzę, że SE w tej kwestii powinno zaufać jakimś starym wyjadaczom z rynku anime. Mogliby na przykład powierzyć pracę studiu Sunrise, które odpowiada za tak ponadczasowe tytuły jak Gundam SEED, Gundam 00 czy Code Geass. Mają oni niezwykły talent do łączenia światów magicznych z elementami mecha okraszonych ludzkimi dramatami, a często również globalnymi konfliktami.

Za nic w świecie nie życzę FF VIII, aby anime na podstawie gry stało się reprezentantem gatunku shoujo, czyli miłosnej opowiastki dla nastoletnich dziewczyn. To by szalenie ograniczyło tą historię.
Ostatnia edycja: 2012/01/03 17:01 przez Lacus Clyne.

Więcej
2012/01/03 18:21 #8008 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Anime lub Manga o Final Fantasy VIII
Nie lubię mang/anime, więc właściwie nie ma większego sensu, bym się tu wypowiadała;) Jakaś tam kreskówka czy insza animacja mogłaby sobie jednakże powstać. Po prostu nie lubię tego dziwacznego stylu z wielkimi oczami i śladowym nosem (coś jak stereotypowy wizerunek szaraka-kosmity;).
Mogłaby w sumie powstać jakaś wersja alternatywna;) bez Rińci, heheh... Albo wątki z postaciami z 2 planu - Seiferem, Fujin, Raijinem... Może więcej o Galbadii, Trabii? Dużo do zagospodarowania pod względem fabularnym jest w świecie FF8.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2012/01/03 18:57 - 2012/01/03 18:58 #8009 przez Lacus Clyne
Shizonek: Anime szerokie jak woda i tyle stylów rysowania co autorów :D Mniej więcej... Daję próbkę anime, którego kreska moim zdaniem pasowałaby do FF VIII.

To Gundam Unicorn, magii tam raczej nie ma, ale za to grafika mechów rozwala na łopatki. W FF VIII było trochę tych robociaków :D
Sądzę, że Sunrise mogłoby się zabrać za Ósemkę.
Ostatnia edycja: 2012/01/03 18:58 przez Lacus Clyne.

• Kaoris
  • Kaoris Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Behemot
  • Behemot
  • Nieznane są ścieżki i wyroki Yevonu.
Więcej
2012/01/03 19:06 #8010 przez Kaoris
Użytkownik Kaoris odpisał na temat: Anime lub Manga o Final Fantasy VIII
Widzę, że mój 3 temat a tym ogrodzie się spodobał. Poproszę za to hot-dogi ^^

Oczywiście żartowałam ^^

Lacus-chan: Ten pomysł mógłby się nadać. Ale czy nasi główni bohaterowie będą pod względem graficznym dobrze nakreskowane, według oryginału? Who knows...

"Najważniejsze, że masz przyjaciół, którzy Cię wspierają." - Kaoris

Więcej
2012/01/03 20:16 #8013 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Anime lub Manga o Final Fantasy VIII
Lacus, no masz rację zapewne. Nie chciałam generalizować, tym bardziej, że się nie znam i nie zamierzam wymądrzać. Zaprezentowany filmik faktycznie nie jest zły, no i mechy.. :)
A też nie jest tak, że jestem jakąś anime'owo/mangową hejterką. "Ghost in the shell" bardzo mi się podobał na przykład.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2012/01/04 16:14 #8040 przez Lacus Clyne
No widzisz mnie się znowu "Ghost in the Shell" nie bardzo podobało. Ale głównie przez kreskę, nie fabułę. Mam jakieś skrzywienie, że jak mi coś nie podejdzie w rysunkach to się uprzedzam.

Ale w podobnym klimacie mogę ci polecić Code Geass: Lelouch of the Rebellion - naprawdę świetny, psychiczny bohater (mechy są :P) i oczywiście całe uniwersum Gundamów :D

Donacja Discord