Forum

Nasze projekty

FF Type-0 - Multiplayer i Phantom

Więcej
2011/10/06 11:36 #7570 przez eluthingol
Użytkownik eluthingol stworzył temat: FF Type-0 - Multiplayer i Phantom
Siema znalazłem wreszcie instrukcje jak zdobyć te letnie stroiki, ale jak tylko zaczynam 1 misję to zaraz dołącza jakiś guest i mi wszystko psuje, czytałem że da się wyłączyć dołączanie bez pozwolenia ale nie wiem jak (jak się domyślacie japońskiego nie znam), drugie pytanko brzmi którym klawiszem się wyciągało manę ze zwłok bo kwadrat leci bomba, trójkąt atakuje kartami kółko ustawiam katy a krzyżyk to ściana lub teleportacja (czyli jak się domyślacie są to skille Ace'a, ale to nieistotne) zaznaczam nie mogę tego zrobić ani w czasie walki ani po niej.

Z góry dzięki za pomoc (w kwestii multi proszę podajcie które okno w którym menu i która opcja, no i mniej więcej jak wygląda znaczek który mam ustawic (i czym się od pozostałych różni)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/06 12:38 - 2011/10/06 12:40 #7571 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: FF Type-0 - Multiplayer i Phantom
Hej :) Wszystko jest wyjaśnione w Recenzji i Poradniku do Dema, które znajdziesz w głównej zakładce pod hasłem Type-0. Mogłabym Ci to opisywać tutaj jeszcze raz, ale po grzyba niepotrzebnie zaśmiecać Ogród Balamb :P Są tam informacje co oznacza który napis we wszystkich menu gry, jak zdobyć stroje oraz jak rozwijać postacie za pomocą punktów AP oraz o Special Orders itp. Generalnie wszystko co mnie osobiście udało się wycisnąć z dema. Także na 100% znajdziesz tam to czego szukasz, a jest to napisane składniej, niż gdybym teraz miała płodzić instrukcję :)

Pozdrawiam,
Lacus Clyne
Ostatnia edycja: 2011/10/06 12:40 przez Lacus Clyne.

Więcej
2011/10/06 17:26 #7575 przez eluthingol
Użytkownik eluthingol odpisał na temat: FF Type-0 - Multiplayer i Phantom
Ehh takiej odpowiedzi właśnie miałem nadzieję NIE uzyskać. Odnośnie zmienienia opcji na multi jest coś takiego:

"Dwa ostatnie punkty czyli System i kontrola w grze oraz Wyjaśnienie sterowania raczej nie będą nikogo ciekawić, chyba, że fana języka japońskiego i rozbierania gry do bielizny w jednym :D"

A o klawiszu którego używa się do "drainowania" many ze zwłok nie pisze w ogóle są tylko opisy ataków i manewrów defensywnych oraz jak obsłużyć sklep i menu rozmowy

Więcej
2011/10/06 18:13 - 2011/10/13 12:52 #7576 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: FF Type-0 - Multiplayer i Phantom
Phantomy wyciąga się trzymając R o ile dobrze pamiętam. Kiedy kółko pojawiające się na zwłokach się jakby "przekręci" to naciskasz O... Koniec opowieści.
Jeżeli chodzi o Multi to, o ile dobrze rozumiem tą chaotyczną wypowiedź, chodzi Ci o cienie, które lezą za postacią na misjach. Wyłączasz ją w przy ostatnich ustawieniach misji. Przy ostatnim pytaniu jakie zadaje gra przed rozpoczęciem zadania. Wystarczy wybrać dolną opcję. Te znaczki japońskie oznaczają Samotną wyprawę, a środkowe Wsparcie z Akademii. Środkowa opcja ustawia się domyślnie. Pierwsza opcja oznaczająca innych, aktywnych graczy (USers) jest w demie nieaktywna.

Z całym szacunkiem, ale od graczy, którzy zaczynają przygodę z jakąkolwiek częścią FF wymaga się jednak troszkę kreatywności, a nie "jojczenia" na forum. Co do przytoczonego zdania to chyba normalne, że w PSP steruje się gałką, prawda? Ewentualnie krzyżakiem (strzałkami czy jak tam pies to zwał). Sposób walki też raczej większość ludzi rozgryzła na własny rachunek więc nie będę robić z bywalców tej strony idiotów, którymi nie są.
Co do Systemu to zawiera konfiguracje i informacje, które naprawdę nie są potrzebne do przejścia gry. Jeśli Cię to interesuje to napisz do Hajime Tabaty, może Ci o tym opowie... Naprawdę, apeluję, niech gracze nie robią z siebie niedorajd, bo to trochę niepokojące chwilami!
Ostatnia edycja: 2011/10/13 12:52 przez Lacus Clyne.

Donacja Discord