Forum

Nasze projekty

Dissidia 012 Final Fantasy

Więcej
2010/11/27 13:39 #5477 przez zeus953
Użytkownik zeus953 stworzył temat: Dissidia 012 Final Fantasy
:evil: Temat o Dissidia 012 Final Fantasy

Oczywiście piszcie kto waszym zdaniem będzie potrzebny do Dissidia 012 Final Fantasy (oczywiście bez trzech które już wiadomo jakie będą) ;)

A i pytanko: Czy Vann będzie czy nie, bo na kilku stronach jest powiedziane że będzie na innych nie :unsure: :evil: :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/27 13:43 #5478 przez zeus953
Użytkownik zeus953 odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
Sory że dałem to w "Spolszczenie FFVIII"

Więcej
2010/11/27 14:15 #5480 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
Są już skany z Vaanem przecież. I pokazane jego Quickeningi. Wystarczy wejść na Google.

Ogólnie sprawa wygląda tak, że chyba każdy FF dostanie jedną nową postać. To samo z arenami, po jednej nowej z każdego FFa.

Obecnie obsada przedstawia się tak:
FFI - Warrior Of Light, Garland
FFII - Firion, Emperor
FFIII - Onion Knight, Cloud Of Darkness
FFIV - Cecil, Golbez, Kain
FFV - Bartz, Exdeath
FFVI - Terra, Kefka
FFVII - Cloud, Sephiroth, Tifa
FFVIII - Squall, Ultimecia
FFIX - Zidane, Kuja
FFX - Tidus, Jecht
FFXI - Shantotto
FFXII - Gabranth, Vaan
FFXIII - Lightning

Nowe postacie?
-Nie wiem czy np. z takiej jedynki jest sens dawać kogokolwiek. Kolejnego WoLa (z inną profesją)? Trochę to dziwne by było. A żadnego innego złoczyńcy w jedynce w zasadzie nie było (Astos był jeszcze bardziej pobocznym bossem niż Garland).

-Z dwójką miałbym ten sam problem, główni bohaterowie, obok Firiona, walczyli przecież dokładnie tak samo.

-W trójce idealny byłby Lord Xande.

-W piątce? Gilgamesh oczywiście!

-Szóstka? Tu wybór spory. Stawiam na dobrą postać bo oprócz Kefki nie było w tej części większego Nemesisa. Typów może być mnóstwo. Ja stawiam na Setzera lub Shadowa.

-Ósemka aż się prosi by dać tu Seifera. Zell też były fajny ale ze względu na Tifę to raczej go nie zobaczymy.

-Dziewiątka? Nomura powiedział, że największe szanse na pojawienie się mają te postacie, które cieszą się największą popularnością. A kto jest w dziewiątce bardziej popularny i bardziej charakterystyczny niż Vivi?

-Co do dziesiątki to idealnie nadawałby się Auron lub Seymour. Choć pewnie wybiorą Yunę. :P

-Z jedenastki niemal pewne jest, według mnie, Pirshe. To ona miała być już w pierwszej części i w ostatniej chwili wstawili Shantotto zamiast niej.

Oczywiście to moje czyste spekulacje.

Co do aren to potwierdzone mamy:
FFI - Chaos Shrine
FFII - Pandaemonium, Throne Room
FFIII - World Of Darkness
FFIV - Lunar Subterrane
FFV - The Rift
FFVI - Kefka's Tower
FFVII - Planet's Core
FFVIII - Ultimecia's Castle
FFIX - Crystal World, Prima Vista
FFX - Dream's End
FFXII - Sky Fortress Bahamut
FFXIII - Orphan's Cradle

Jak widać kilka nowych jest. Możemy się zatem spodziewać po jednej do tych brakujących. Ja chętnie bym widział np. Koloseum z FFVI albo Balamb Garden z ósemki. Jednak tutaj ciężko odgadnąć co Nomura wymyślił.

Z nowych potwierdzonych postaci, czyli Kaina, Tify, Vaana i Lightning moją największą uwagę przykuła właśnie ta ostatnia. Jej styl walki ma nazywać się Paradigm Commando i polegać ma właśnie na przełączaniu się między trzema Paradigmami. Dokładnie jak w FFXIII! Jej Commando to oczywiście ataki fizyczne mieczem i czary Ruin/Ruinga, Ravanger to czary dystansowe oparte na błyskawicach i ogniu (choć Watergę też wypatrzyłem), a Medic to czary leczące, które przywracają jej punkty BRV. Całe szczęście, że można nią uzupełniać HP bo to by było przegięcie. :P

Z ostatniego trailera wysnułem ciekawą rzecz. Widać na nim jak Bartz, Zidane i Squall spokojnie stoją i rozmawiają sobie z Kują. Później z tym samym rozmawia Cloud. Jako, że Duodecim ma być prequelem, być może Kuja nie będzie do końca pełnił roli złoczyńcy. Tak jak Golbez i Jecht. Wiadomo przecież, że nie są oni złymi do szpiku kości psycholami. Moim zdaniem postawienie Kujy na neutralnym stanowisku byłoby bardzo ciekawe. Mam nadzieję też, że Shantotto i Gabranth tym razem zostaną zaangażowani w fabułę. Skoro przewijają się w intrze to nie będą już raczej bonusowymi i nic nie wnoszącymi do fabuły postaciami. A jeśli już o bonusach mówimy. W końcu w marcu wychodzi FFXIV na PS3. Być może doczekamy się jednej czy dwóch postaci właśnie z tej części. :)

Więcej
2010/11/27 21:29 #5482 przez zeus953
Użytkownik zeus953 odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
No tak...może Zacka dadzą...mam taką cichą nadzieję ;P

Co do XIII to nie wiem o co chodzi bo nie miałem jak zagrać. . .

W sumie dla mnie to tylko jakby dali Seifer'a i Zack'a to byłbym zadowolony. . .

No tak: Do I i II to raczej mało postaci można dać ;)

Więcej
2010/11/27 21:45 #5483 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
No Zacka na bank nie będzie bo jest już Tifa :P

Więcej
2011/02/17 19:48 #5930 przez Crimson008
Użytkownik Crimson008 odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
Czas mija, do premiery niedaleko demo przejrzane na wszelkie możliwe sposoby (mimo, że po japońsku, ale człowiek sobie radzi ;p) i SE trochę mnie rozczarowało w Dissidii 012

Liczyłem na postacie ze wszystkich finali (no może z wyjątkiem pierwszych trzech części). Tym czasem takie "pewniaki" jak Vivi czy Gilgamesh prawdopodobnie się nie pojawią. Arty na płyty gotowe, są już nawet zdjęcia jak będzie wyglądać wersja pudełkowa w Europie, więc chyba niczego dodatkowego nie powinienem się spodziewać. Skoro na okładce są wszystkie postacie, to wygląda to jak zamknięcie klamry. Lista dodanych postaci jest skąpa, liczyłem na co najmniej dwa razy tyle.

Ale to jest pół biedy, ilość postaci w finalnej części i tak byłaby zadowalająca, tylko... dlaczego do %#^$@*$@& Square dodało jedynie "dobre" postacie? Dlaczego na liście nowych mamy samych protagonistów, zero nowych, czarnych charakterów! Moim zdaniem to nonsens, przecież zamiast takiego Laguny (sorry Colly ;) ) można było dać choćby Seifera i przenieść legendarną rywalizację z VIII na Dissidię. Kto by nie chciał takiego prawdziwego pojedynku 1v1? W końcu w VIII ta walka była bardzo łatwa a tu mogłaby być ciekawa. Tak samo zresztą można zrobić z innymi wyborami.
Dobór bohaterów pominę, osobiście kilka mi się podoba (Yuna może być ciekawa jako summoner, Lightning przyjemnie się gra) kilka mniej (zamiast Laguny Quistis z bogatym wachlarzem ataków z blue magic, ew. Seifer reprezentujący odmienny styl walki gunbladem, zamiast Tify dałbym Vincenta) ale to w zasadzie kwestia gustu.

Oczywiście grę kupię, mam nadzieję, że nowe systemy się sprawdzą i trochę zatuszują te rozczarowanie. Liczę też na lepszą fabułę, w ogóle marzył mi się motyw w którym Ulka mówi Squallowi prawdę o sobie, próbuje go przeciągnąć na stronę zła, bo to w końcu Blo... Rinoa. Najwyżej sam sobie takie questy ułożę ;p

Więcej
2011/02/17 20:35 #5931 przez Noel Kreiss
Użytkownik Noel Kreiss odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
A od kiedy Gilgamesh jest dobrą postacią (jestem pewiem, że głosu udzielą mu Ci z Dwunastki)? Zgodzę się z Siódemką: Vincent to naprawdę ciekawa postać (szczególnie jak to ukazuje Emoonia ;] ), do Laguny nie mam nic przeciwko (może dlatego, że nie grałem w Ósemkę). Mam jednak pewien żal, że z Trzynastki dali Light, a nie Vanille: jak dla mnie to ma jedną z ciekawszych fabuł w serii Final Fantasy.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest układanie questów.

A co obstawiacie za inne alternatywne kostiumy dla postaci? Ja tak:
-- Lightning - Serah (Gabranth ma przebranie Bascha, więc "czemu nie?").
-- Yuna - Lenne.
-- Tidus -- Shuyin (tylko pomyśleć o ułożeniu scenariuszu dla tych dwojga<marzy>).

Mówcie mi "Wikipedya." :P

Więcej
2011/02/17 22:12 #5932 przez Crimson008
Użytkownik Crimson008 odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
Rzeczywiście, potwierdzono go, teraz znalazłem newsa z wczoraj ; d
Mimo to przewaga postaci szlachetnych jest jak dla mnie zbyt duża...

Także nie mam nic do Laguny, tylko moim zdaniem były lepsze postacie do nowej Dissidii.

W XIII nie grałem niestety, więc Vanille nie poznałem :)

Więcej
2011/02/17 22:25 #5933 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
Dziwi mnie ten brak postaci z FFIX. Zwłaszcza, że taki Vivi jest jedną z ikon serii. Świetny byłby w parze z Shantotto ;) Co do siódemki, to chrzanić Tifę i Vincenta, jak dla mnie najlepszą postacią byłby Cid. Rozwaliłby trochę ten patetyczny klimat ;) No i ataki miałby na pewno świetne, już widzę odpalanie fajerwerków od fajki i triumfalny zaciąg po wygranej; jak nie znoszę smrodzicieli, tak w tym przypadku byłoby to niezłe. Co do Laguny, to bardzo lubię tę postać, ale miałam malutką nadzieję na Irvina, zwłaszcza że strzelców dotąd nie było. No ale Laguna też się w tę kategorię wpisuje, więc niech będzie. Poza tym liczę na jakieś dobre dialogi między nim a Squallem :)

Yuna to według mnie nie jest najlepszy wybór, z charakteru jest dość mdła, ale cóż, kobiet w obsadzie jest mało, więc nie ma co wybrzydzać. Choć oczywiście Lulu byłaby lepsza. Najbardziej jednak dziwi mnie wybór trzeciego stroju, który różni się od oryginalnego tylko tym, że jest dużo brzydszy i wygląda jak wielokrotnie wyprany w proszku Blobrena 2000 za 1,99 Gil. A dziwi to tym bardziej, że najbardziej chyba lubianym strojem Yuny jest ten podstawowy z X-2, a zaraz po nim sukienka piosenkarki. Za to białe kozaczki są wypaśne, ten strój jest tak uroczo kiczowaty, że aż mi się podoba ;)

Brak też kogokolwiek nowego z FFVI, ciekawe czemu? Ta część także ma sporo wienych fanów, na pewno więcej niż taka piątka. Z tego, co pamiętam, to już wcześniej były przymiarki do Locke'a, dlaczego więc teraz się nie pojawił? Czy może będzie on do odblokowania, jeżeli tylko gracz zakupi FFVI wydaną na PS2, PS3 i robota kuchennego? :P

Więcej
2011/02/18 07:28 - 2011/02/18 07:28 #5934 przez Noel Kreiss
Użytkownik Noel Kreiss odpisał na temat: Dissidia 012 Final Fantasy
Emooniu, musimy poczekać na wyjście Dissidii 012 w Japonii i wszystko się okaże. Tą Lulu to mnie załatwiłaś, chociaż miała dość luźne stosunki z Tidusem o Jechcie nie wspominając. Ja wolałbym te dwie moje propozycje.

@Crimson008: To już było niejako potwierdzone od Dissidii 012 Prologus. >_< Jak dla mnie Trzynastka ma jedną z najlepszych fabuł, chociaż wiele ludzi ludzi nie cierpi tych nowszych FF-ów. Sądzę, że po prostu ludzie przyzwyczaili się do smoków i księżniczek, zapominając o przyszłości.

Mówcie mi "Wikipedya." :P
Ostatnia edycja: 2011/02/18 07:28 przez Noel Kreiss.

Donacja Discord