Forum

Nasze projekty

Kolejna teoria o FF8

Więcej
2012/07/31 18:33 #9031 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
Moim zdaniem nieprzytomność Rinoi niekoniecznie musiałaby być przeszkodą - niekoniecznie musiała być nawet prawdziwa. Potrafię sobie wyobrazić Rinoę udającą przez cały ten czas ;) Nawet wydaje mi się to dość prawdopodobne, biorąc pod uwagę jej chęć bycia w centrum uwagi. Może odkryła słaby punkt Squalla - czyli właśnie jego heroizm, skłonność do bohaterskich działań - i postanowiła to wykorzystać. No ale to jest teoria formułowana z pozycji osoby, która Blobry Rinoi nie lubi, więc naturalne, że przypisuję jej cechy wrednej, podstępnej femme fatale :P

W przypadku założenia, że to jednak Ultimecja wewnątrz Rinoi kontroluje jej ciało, a także wywiera wpływ na Squalla, powód jest bardzo prosty, tak jak pisałam wcześniej: chęć doprowadzenia do tego, żeby Rinoa znalazła się w bazie kosmicznej i uwolniła Adel. Gdyby Squall nie zakochał się w Rinoi, raczej nie kombinowałby, co zrobić, by spotkać się z Ellone i wybudzić Rinoę ze śpiączki. Co najwyżej podrzuciłby ją doktor Kadowaki i co tydzień do niej zaglądał na parę minut ;)

Istnieje też taka możliwość, że Ultimecja, będąca Rinoą z przyszłości, pragnie posiadać swojego rycerza. Seifer się "zużył", więc w momencie przechodzenia jej mocy z Edei na Rinoę rzuca urok na Squalla, bo jest po prostu najbliżej (ponadto Rinoa już od początku miała do Squalla ciągoty, czego nie można powiedzieć o Zellu czy Irvinie :P). Czarownice potrzebują rycerza dla "spokoju ducha" (o czym mówiła później Edea). Być może więc Ultimecja pragnie mieć kogokolwiek zawsze przy sobie, żeby ją chronił i nie pozwolił jej ześwirować. Niestety, jak wiadomo, czarownice żyją dłużej niż ludzie i prędzej czy później zostają same. I właśnie dlatego w tym momencie ta wersja bierze w łeb... no chyba, że przyjmiemy, że Ultimecja za każdym razem próbuje w nadziei, że tym razem będzie inaczej - w końcu FF8 jest nieskończoną pętlą czasu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/31 23:50 #9032 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8

Emoonia napisał: Może odkryła słaby punkt Squalla - czyli właśnie jego heroizm, skłonność do bohaterskich działań - i postanowiła to wykorzystać. No ale to jest teoria formułowana z pozycji osoby, która Blobry Rinoi nie lubi, więc naturalne, że przypisuję jej cechy wrednej, podstępnej femme fatale :P

To chyba zbyt daleko idące założenie. Wątpię, by Rinoa umiała zaplanować coś tak perfidnego - strateg z niej jak z koziej dupy trąba.
Jest wkurzająca momentami, ale demonizowanie jej to trochę przesada. Nie jest złą osobą, przecież kiedy wróciła ze Squallem z kosmicznej wycieczki, pozwoliła się zamknąć w Sorceress Memorial (nie pamiętam, jak żeście to przetłumaczyli;) i nie pluła się o to wcale. A przecież musiała zakładać, że już (nigdy) stamtąd nie wyjdzie. Nie mogła wiedzieć, że Squall ją stamtąd wyciągnie. Więc z tym egoizmem to nie rozumiem.
O, właśnie. Niby w tym momencie Squall był już rzekomo pod jej urokiem, ale mimo to pozwolił jej odejść - dopiero potem kumple znowu mu dali kopa. Coś dziwny ten urok, raz działa, raz nie;P
Ale z robieniem z Rinoi demona nie jesteś osamotniona, Em. Trafiłam tu i tam na fanfiki, w których rzeczywiście jest tą "złą i mhroczną", opętującą nieszczęsnego Squalla. Zwykle w tych opowiadaniach ginie marnie, przebita ...Hyperionem. Taaak... wiadomo, czyi fani to pisali xD

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2012/08/01 10:34 #9033 przez Veldrim
Użytkownik Veldrim odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
A ja mysle ze Rinoa rzucila urok na Squalla juz przy pierwszym spotkaniu na balu, tylko nabral mocy dopiero jak sama ja zdobyla :P A czy specjalnie to jest za malo rozgarnieta by sama wiedziec. Chodzi dokladnie o to z 2:20 :P

Więcej
2012/08/01 11:12 #9034 przez shizonek
Znaczy, taka opóźniona aktywacja uroku? :P

Tak patrzę na ten filmik.. kurde, ze Squalla to jednak kawał ciapy... :evil:

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2012/08/01 13:07 #9036 przez Crimson008
Użytkownik Crimson008 odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8

Moim zdaniem nieprzytomność Rinoi niekoniecznie musiałaby być przeszkodą - niekoniecznie musiała być nawet prawdziwa. Potrafię sobie wyobrazić Rinoę udającą przez cały ten czas

Haha, pewnie :)
Myślę, że nawet Severus Snape nie potrafi udawać osoby, która nie rusza się przez tyle czasu ile Squall przy niej siedział. Nie wspominając już o oziębieniu ciała :p

chęć doprowadzenia do tego, żeby Rinoa znalazła się w bazie kosmicznej i uwolniła Adel.

Rzeczywiście, to już ma większy sens. Czyżby zbzikowana Artemizja, nawet nie pamiętająca już kim jest Squall rzuciła na niego urok, do wypełnienia złych celów, które doprowadziły ją ostatecznie do tego stanu z którego tak próbuje się uwolnić? :]
To by nawet nie było głupie, ale ma chyba mniej potwierdzeń w grze, niż tradycyjna z przysięgą, zamkiem i miejscem spotkań.

Istnieje też taka możliwość, że Ultimecja, będąca Rinoą z przyszłości, pragnie posiadać swojego rycerza. Seifer się "zużył", więc w momencie przechodzenia jej mocy z Edei na Rinoę rzuca urok na Squalla, bo jest po prostu najbliżej

Gdyby rzekomy urok miał zostać rzucony po 3 płycie to bym był gotów w to uwierzyć ^^

Ale z robieniem z Rinoi demona nie jesteś osamotniona, Em. Trafiłam tu i tam na fanfiki, w których rzeczywiście jest tą "złą i mhroczną", opętującą nieszczęsnego Squalla. Zwykle w tych opowiadaniach ginie marnie, przebita ...Hyperionem. Taaak... wiadomo, czyi fani to pisali xD

To brzmi super! Nie, nie demonizowanie Rinoi, te fanfiki. Muszę sobie znaleźć i poczytać w wolnej chwili :)

Zatem zgodzisz się Em, że chociaż teoria bardzo fajna to kilka dziur (zbyt) poważnych ma ;p

Więcej
2012/08/01 13:32 #9037 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
Zdolności czarownic w FFVIII w ogóle są owiane legendą. Chętnie dowiedziałabym się o nich czegoś więcej. Ciekawi mnie, jaki wpływ miały na swoje ciała - skoro wyrastały im jakieś dziwactwa (rogi, skrzydła, długaśne warkocze i wilcze stopy), to może mogły także kontrolować swoje ciała i panować nad jego odruchami. Czyli także zapaść w kontrolowaną śpiączkę :P

Ale oczywiście zgodzę się z tym, że to tylko luźna teoria :) Nie powiem, podoba mi się myślenie o Rinoi jako o wyrachowanej czarownicy - w ten sposób ta postać zyskuje wyrazistość, której za grosz nie ma. Potrzebuję jakiegoś wytłumaczenia dla nagłego wybuchu uczuć Squalla i nawet taka hipoteza wydaje mi się lepsza niż ckliwe historyjki o pierwszej miłości. No cóż, już taka ze mnie mało romantyczna istota :P

A jeśli chodzi o mordowanie Rinoi, to polecam jedno z dzieł naszej nieocenionej Pleiades ;)
emberiza.deviantart.com/gallery/?offset=0#/d28enne

Więcej
2012/08/01 20:44 #9038 przez shizonek

Crimson008 napisał: To brzmi super! Nie, nie demonizowanie Rinoi, te fanfiki. Muszę sobie znaleźć i poczytać w wolnej chwili :)

Ale nie zapominaj, że to często bywa w pakiecie z "a potem Squall i Seifer żyli razem długo i szczęśliwie";)

Emoonia napisał: Ciekawi mnie, jaki wpływ miały na swoje ciała - skoro wyrastały im jakieś dziwactwa (rogi, skrzydła, długaśne warkocze i wilcze stopy), to może mogły także kontrolować swoje ciała i panować nad jego odruchami.

Równie dobrze można uznać, że wpływu właśnie nie miały żadnego. Te pióra, rogi idt. mogły być efektem ubocznym, jak jakaś mutacja. Może kontakt z magią i magicznymi przedmiotami powoduje zmianę w DNA;) (Smeagolu, Geralcie, zgadzacie się z tym, prawda?;P)

Emoonia napisał: Potrzebuję jakiegoś wytłumaczenia dla nagłego wybuchu uczuć Squalla i nawet taka hipoteza wydaje mi się lepsza niż ckliwe historyjki o pierwszej miłości.

Mnie się bardziej podoba coś wypośrodkowanego. To o opętaniu Squalla może sobie być, ale to, że Rinoa aż tak umiała wykombinować różne niecne rzeczy, trudno mi uwierzyć. Bardziej padła ofiarą Ulki, jak cała reszta.

Więcej
2012/08/02 19:47 #9039 przez Crimson008
Użytkownik Crimson008 odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8

Ale nie zapominaj, że to często bywa w pakiecie z "a potem Squall i Seifer żyli razem długo i szczęśliwie"

F***
To ja jednak spasuje...

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to