Forum

Nasze projekty

Kolejna teoria o FF8

Więcej
2011/02/02 09:37 #5773 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
No dobra, nie jest to dokładny zrzut tego samego miejsca, ale nikt mi nie powie, że skojarzenie nie jest oczywiste.

Obraz przed wpisaniem tytułu:

(Współczesna wersja, coś majaczy na niebie, prawdopodobnie zamek)

Obraz po wpisaniu tytułu:

(Miejsce wraca do wcześniejszej postaci, wygląda tak, jak Dom Edei w czasach dzieciństwa bohaterów)

Ciężko powiedzieć, co to, może właśnie jakiś ogród przynależący do sierocińca? Przecież nie musimy widzeć w grze wszystkiego. A kolumny i ogólny styl są bardzo podobne.

Ewentualnie, może to mieć jakiś związek ze słynnym mauzoleum Artemizji II (tej prawdziwej, żyjącej w naszym świecie), którego ruiny wyglądają tak:

Diablos jeden wie, o co w tym wszystkim chodzi. Im bardziej się w to zagłębiam, tym więcej widzę pytań, a mniej odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2011/02/02 11:15 #5775 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
Hmm, mnie to wygląda na jakieś starożytne miasto, być może Centra w przeszłości, albo co? Budynki niczym rodem wyciągnięte z Grecji, zwłaszcza ta budowla po lewej co wygląda jak Partenon.
Faktycznie bardziej jest zastanawiające to "coś" unoszące się na niebie, okryte chmurami.

Nie mam pojęcia, co autorzy mieli na myśli, układając taką zagadkę.

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2011/02/02 14:45 #5778 przez Sauda
Użytkownik Sauda odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
To raczej nie dom Edei, kapitele na pierwszym planie są korynckie lub kompozytowe, w domu Edei są doryckie lub toskańskie, poza tym wyraźnie (raczej niewyraźnie) widać trzy budynki: tolos na szczycie i dwie „świątynie” naprzeciw siebie rozdzielone poprzez dolinę, resztki jakiejś korynckiej budowli może kolumnady, schody i coś dziwnego przy nich na pierwszym planie. Na moje oko bardziej to przypomina jakieś greckie sanktuarium, Delfy lub Ateny, co by zresztą doskonale pasowało do pozostałych obrazów, jakby na siłę wyjętych z kultury greko-rzymskiej. Swoją drogą nie jest to wcale takie dziwne większość GF i część służących w zamku nosi imiona bogów i demonów starożytności: Shiva, Ifryt, Tiamat, Siren, Odyn, Gilgamesh, Quezacotl, Leviathan, Cerberus, Bahamut... Takie pomieszanie z poplątaniem, a jednak.

"Tu kompleksik, tam krosteczka oto Trolla jest mordeczka."

Więcej
2011/02/02 15:08 #5779 przez Em
Może faktycznie macie rację, choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że podobieństwo w ogólnym stylu nie może być przypadkowe. W końcu pozostałe miasta na świecie są bardziej współczesne, zachodnioeuropejskie, nie mówiąc już o Esthar. Dom Edei to jedyna budowla w takim właśnie antycznym stylu. Może rzeczywiście stara Centra tak wyglądała? Choć, patrząc na jedyne zachowane w grze ruiny, raczej ciężko dojść do takiego wniosku.

W każdym razie, zarówno tytuł, jak i sam obraz, bardzo mnie intryguje i szlag mnie trafia, że nigdzie nie ma żadnego konkretnego wyjaśnienia tej zagadki. A nie wierzę, naprawdę nie wierzę w to, że umieścili to przypadkowo, żeby było fajnie i "epicko". Grrr.

Więcej
2011/02/02 16:07 #5780 przez Sauda
Może to pomoże:
Słowo VIATOR w pierwszym rzędzie oznacza wędrowca bądź podróżnika, dopiero w dalszym wynikającym ze zdania posłańca z urzędu. Być może tłumaczenie VIATOR na „posłaniec” jest błędne. Obraz VIATOR jest na tyle ziarnisty, że trudno stwierdzić co właściwie przedstawia, prawdopodobnie jakieś ptaszysko z czymś w pazurach, sądząc po licznych nawiązaniach do świata greko-rzymskiego może to być orzeł, wiec ptak wędrowny. W każdym bądź razie „Wędrowiec śpiący w ogrodzie” pasuje nieco lepiej.
Teraz trzeba poszukać owego „wędrowca”. Może to Laguna albo Ellone, którzy poprzez całą opowieść stale zmieniają swoje legowisko, z własnej lub przymuszonej woli.

Więcej
2011/02/02 16:55 #5781 przez Em
Tak wygląda ten obraz:

To na pewno jest jakiś ptak na tle miasta widzianego z góry. Nie wiem, ile można wywnioskować z tak niewyraźnego obrazka, może Plei będzie mogła w przybliżeniu określić gatunek. W każdym razie ja tu jednak dostrzegam w dziobie kartkę. A więc jednak posłaniec?

Więcej
2011/02/02 17:01 #5782 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
Rozważania z korynckimi kapitelami kolumn w tle, rozbieranie na części pierwsze łaciny, gdzie indziej analiza psychologiczna bohaterów gry, jakieś wywody o fizyce temporalnej i paradoksach czasowych..
Panie i Panowie.. oto fani Final Fantasy 8.. :laugh:

..podziwiam Was, serio.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2011/02/02 17:19 - 2011/02/21 09:39 #5783 przez Sauda
Teraz widzę, że to sowa, święty ptak Ateny. Co ciekawe, sowa to nie tylko symbol mądrości ale i śmierci, tak zwany „posłaniec śmierci”, więc jednak VIATOR = POSŁANIEC.
P.S.1.
Mnie się wydaje że trzyma coś raczej w pazurach niż dziobie.
P.S.2.
Po dokładnych oględzinach na głównym obrazie dostrzec można śpiącego przy schodach posłańca, czego wcześniej moje oczy nie widziały.
P.S.3.
Niska jakość grafiki robi swoje.
P.S.4.
„Gargulce” to „Imp” taki różowawy stworek, czy tam „chochlik”, lub gryf często spotykana rzecz w gotyckim wystroju.

Dobra teraz pytanie, kto odgadnie dostanie buzi...

W jakim Uniwersum istnieją światy Final Fantasy?

Ostatnia edycja: 2011/02/21 09:39 przez Sauda.

Więcej
2011/03/31 21:16 #6209 przez gierke
Użytkownik gierke odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
Nawiązując do tych obrazów - może to Artemizja je namalowała? Wszak była taka artystka Artemisia Gentileschi (1593 - 1652).

Gram w ciemno - lubi

Więcej
2011/04/01 19:11 #6211 przez Sauda
no nie wiem, Artemisia nienawidziła mężczyzn.

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to