Forum

Nasze projekty

Kolejna teoria o FF8

Więcej
2011/01/11 23:08 #5658 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
Aaaa, Twój avatar i nick mnie zmyliły, myślałam, że jesteś facetem, więc mnie taka odpowiedź zdziwiła ;) Mnie się akurat Lulu najbardziej podoba z kobiecych bohaterek, może dlatego, że jest właśnie kobieca, a nie rozchichotana i dziecinna. No i, jak na bohaterkę jRPG, jest niemal całkowicie ubrana :P

Masz absolutną rację co do schematów, właściwie każda postać ma swój odpowiednik w innej części. Zestawy różnią się gęstością występowania (w FF7 za narwańca robi zarówno Barret, jak i Cid, a w dziewiątce połowa bohaterów to dziwadła), ale ciężko się powstrzymać od porównań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/12 00:43 #5660 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8

Emoonia napisał: Mnie się akurat Lulu najbardziej podoba z kobiecych bohaterek, może dlatego, że jest właśnie kobieca, a nie rozchichotana i dziecinna. No i, jak na bohaterkę jRPG, jest niemal całkowicie ubrana :P

Jakbym już miała wybierać ulubioną kobiecą bohaterkę z FF.. nie wiem.. może jednak Fang z 13tki. Dość poważna, konkretna, ale sympatyczna w gruncie rzeczy. Nie tak zasadnicza, jak choćby Lightning. Ubrana ..no, umiarkowanie. :laugh: Ale i tak wolę fajnalowskich facetów - są bardziej zróżnicowani.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2011/01/12 07:44 #5661 przez Em
Nie grałam w trzynastkę, więc się nie znam, ale z tego, co widziałam, to Fang rzeczywiście wydaje się interesującą postacią, a przy tym ma ciekawą, nie słodką, ale niezaprzeczalnie piękną powierzchowność. No i nosi sari :kiss:

Ale i tak wolę fajnalowskich facetów - są bardziej zróżnicowani.

Zgadzam się :) Mamy gdzieś wątek o ulubionych postaciach, możesz go odgrzebać i wytłuc parę pająków, jeśli chcesz ;)

Więcej
2011/01/18 00:16 #5673 przez shizonek

Kriman napisał: Dłuższą chwilę nie zaglądałem tutaj i nie wiem, czy było to tutaj już poruszane, ale natrafiłem na stronę z kolejną teorią dotyczącą FF8.

squallsdead.com/

Ciekawe spojrzenie na fabułę. Właśnie przeczytałam całość. Wszystko niby pięknie ładnie pasuje na pierwszy rzut oka, ale całość opiera się na jednej tylko podstawie, dość wątłej wg mnie. Owo założenie brzmi :
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Podsumowując, teoryjka nawet zgrabna, ciekawa i oryginalna, stanowi pochwałę rozgorączkowanego umysłu autora, ale kupy się nie trzyma, jak dla mnie. Ta konkluzja przy okazji, niczego nie ujmuje grze. I tak jest to jedna z ciekawszych fabuł, bez jakichś brukających ją kulawych teorii spiskowych i podtekstów. Może jestem zbyt prostoduszna, ale dla mnie FF8 to klasyczna love story z ratowaniem świata, tyle że ciekawie poprowadzona i z dobrym tłem psychologicznym. Co złego w takiej prostocie, nie wiem doprawdy.:blink:
Napisałabym stosowny koment autorowi, ale mój angielski suxx jeszcze bardziej niż jego teoria, więc sobie daruję.

Emoonia napisał: Aaaa, Twój avatar i nick mnie zmyliły, myślałam, że jesteś facetem

Zmieniłam mój niewiarygodnie męski Squallowy avatar. <wzdycha> Teraz lepiej? Nicka niestety nie dam rady zmienić, musisz z tym żyć. :woohoo:

Emoonia napisał: Mamy gdzieś wątek o ulubionych postaciach, możesz go odgrzebać i wytłuc parę pająków, jeśli chcesz ;)

Bardzo chętnie. Najpierw jednak przebiję się przez cały temat, a to trochę potrwa. ..no trochę dłużej niż trochę.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2011/01/18 10:44 - 2011/01/18 10:46 #5678 przez Em

shizonek napisał: Może jestem zbyt prostoduszna, ale dla mnie FF8 to klasyczna love story z ratowaniem świata, tyle że ciekawie poprowadzona i z dobrym tłem psychologicznym. Co złego w takiej prostocie, nie wiem doprawdy.:blink:

Ja mam trochę odmienne zdanie i uważam, że w ósemce jest naprawdę kupa niedopowiedzeń i tajemnic, z których główną jest sama postać Ultimecji. Dla mnie jej powiązania z Rinoą wręcz kopią po oczach. Ale myślę, że Square pozostawiło dwie furtki dla fanów, zarówno dla tych, którzy chcą po prostu pozytywnego zakończenia, jak i dla tych, którzy wolą grzebać i doszukiwać się teorii. Zapewne nigdy się nie dowiemy, jaka jest prawda, i może dobrze :P

shizonek napisał: Zmieniłam mój niewiarygodnie męski Squallowy avatar. <wzdycha> Teraz lepiej? Nicka niestety nie dam rady zmienić, musisz z tym żyć. :woohoo:

Ej no, co Ty, nic nie zmieniaj. Od tego jest moogle, żeby ustawiać płeć i już to zrobiłaś, więc nikt nie powinien mieć więcej żadnej konfuzji ;)

Edit: Tak jakby się przyjrzeć, to ten nowy avatarek jest nawet całkiem podobny do Squalla :P
Ostatnia edycja: 2011/01/18 10:46 przez Em.

Więcej
2011/01/18 12:30 - 2011/01/18 12:31 #5681 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8

Ja mam trochę odmienne zdanie i uważam, że w ósemce jest naprawdę kupa niedopowiedzeń i tajemnic, z których główną jest sama postać Ultimecji (...). Ale myślę, że Square pozostawiło dwie furtki dla fanów, zarówno dla tych, którzy chcą po prostu pozytywnego zakończenia, jak i dla tych, którzy wolą grzebać i doszukiwać się teorii. Zapewne nigdy się nie dowiemy, jaka jest prawda, i może dobrze

Moim zdaniem to takie trochę pomieszanie z poplątaniem. Mi się wydaje, że wydając FF8 trochę ich przycisnęło i niedopowiedzenia wyszły z tego, że nie wszystko wprowadzili z tego, co chcieli wprowadzić do gry. Przykładem mogą być sceny i ukryte lokacje, o których kiedyś Colly pisał, z których wynika, że historia Laguny miała być bardziej rozbudowana. A i możliwe, że pewne tajemnice związane z Ulką zostałyby rozwiązane. Więc skośnookie monstra wydali bubla (wspaniałego, lecz jednak bubla) i poprzez te niedociągnięcia ludzie zaczęli tworzyć różnego rodzaju teorie spiskowe. Dżapońce nie chcieli się przyznać do błędów, więc trzymają się owych "dwóch furtek".

Ale to tylko moje własne, prywatne przemyślenia i proszę mnie nie krytykować, o! ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...
Ostatnia edycja: 2011/01/18 12:31 przez Siano.

Więcej
2011/01/18 16:49 #5685 przez shizonek
Też właśnie tak podejrzewam.. że po prostu to są dziury w scenariuszu, niezauważone, które już zostały w grze, a nie ukryte podteksty. Nie twierdzę, że w FF8 nie ma różnych niejasności i niedopowiedzeń - bo są. Po prostu akurat ta konkretna teoria ze Squallem wydaje mi się naciągana.. a przynajmniej rzekome "dowody" na jej potwierdzenie. Nie kupuję tego i już.
Ale pewnie to dobrze dla fanów.. jedni mogą się jarać odkryciem Prawdziwego Znaczenia, a inni mieć zaciesz z konwencjonalnego wyjaśnienia.. i OK. ;)

Więcej
2011/01/18 17:24 #5686 przez Em
Na potrzeby poradnika strategicznego usiłuję ostatnio zebrać wszystkie teorie dotyczące FF8, te bardziej udokumentowane, jak i te całkiem szalone. Wychodzi tego całkiem sporo:

- Rinoa to Ultimecja - najbardziej popularna, z najlepszymi dowodami. Wciąż niepotwierdzona, ale wiele osób w nią wierzy i wiele odkryło to niezależnie od innych, a to o czymś świadczy. Moim zdaniem coś jest na rzeczy.
- Squall umiera - dla mnie bez sensu, ewentualnie mogłabym uwierzyć w to, że umiera pod koniec gry (po walce z Ulką, nie z Edeą w Deling), ale późniejsza impreza w Balamb temu przeczy. Po pierwsze, raczej nie byłoby tak wesoło, po drugie, to on przecież trzyma kamerę. Do kosza.
- Squall to Griever - w sumie ciekawe, ale niewiele na to dowodów. Poza tym w całym ósemkowym świecie nie ma mowy o tym, że człowiek może stać się GFem.
- Rinoa i Squall to rodzeństwo - szalone i raczej zbyt pokręcone, by mogło być prawdziwe. Chociaż chciałabym zobaczyć minę Laguny :woohoo:
- Zamek Ulki zbudowany na którymś z Ogrodów, możliwe że na Balamb - zetknęłam się z tym niedawno i jestem zaskoczona, że mi to wcześniej do głowy nie przyszło, bo to wcale nie takie głupie.

Pomniejszych teorii jest jeszcze trochę, ale te są chyba najciekawsze. Niesamowite, ile lat można analizować jedną grę :) Przyznajcie sami, że poczciwa dziewiątka i wyżęta do granic siódemka nie dają takich możliwości.

Więcej
2011/01/18 19:04 #5687 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Kolejna teoria o FF8
Długo nic nie pisałem, to teraz zrobię się trochę aktywny i postaram się ustosunkować do owych teorii, a co ;)

- Rinoa to Ultimecja - ot, wierzę w to. Nie ma co się rozpisywać ;)
- Squall umiera - głupie, brzydkie i bez sensu. Za tą oceną przemawia u mnie fakt, że w końcowym filmiku niebieski potwór zwany Rinoą stoi na tarasie razem ze Squallem, którego po prostu tam widać
- Squall to Griever - trochę dziwna teoria. Moim zdaniem Squall to NIE Griever, ale ta akcja z pierścionkiem coś do rzeczy ma. Pierścionek można jakkolwiek nazwać, Squall go oddaje Rinoi, a Ulka ma GFa tak nazwanego, jak nazwaliśmy pierścionek. Kiedyś słyszałem teorię, że w tym pierścieniu był zaklęty GF, którego Ulka-Rinoa uwolniła. Prędzej w to bym uwierzył niż w to, że Squall to Griever
- Rinoa i Squall to rodzeństwo - tak, nawet bardzo szalone, ale w tym szaleństwie jest metoda. Zacytuję Collego, bom leniwy:

Artemizja to imię żony Mauzolusa, twórcy jednego z antycznych cudów świata - Mauzoleum. Gdy Mauzolus umarł, Artemizja II dokończyła dzieła cudu. Ponadto, a w tym przypadku przede wszystkim, Artemizja II była nie tylko żoną Mauzulosa, ale również jego... siostrą.

- Zamek Ulki zbudowany na którymś z Ogrodów, możliwe że na Balamb - szczerze mówiąc, to o tym nie słyszałem. Nie znam więc argumentów, jakimi pewnie fanatycy się zarzucają nawzajem, jednakże póki co do mnie ta teoria nie dociera, bo wnętrze zamku nijak się ma do wnętrza jakiegokolwiek ogrodu. Chyba, że Ulcia machnęła kapitalny remont, ale to raczej słaba argumentacja ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2011/01/18 21:22 #5689 przez shizonek
Muszę chyba zacząć znowu grać w FF8, żeby zwrócić uwagę na te wszystkie dziwności i sprawdzić teorie, które tu podaliście. Po tylu latach nie pamiętam fabuły AŻ TAK dokładnie, by mieć śmiałość wykłócać się o prawdziwość tego czy tamtego szczegółu. Ta teoria ze zgonem Squalla akurat była w miarę zrozumiała, więc nie mam wątpliwości.
Ale skąd pomysł, że S&R to rodzeństwo?? Yyyy, czy coś przegapiłam? A nie było tak, że rodzice Rinoy to ten cały Caraway i Julia, a Squalla - Laguna i Raine? :dry: Czy w międzyczasie wyszły na jaw jakieś okoliczności, jak w wenezuelskiej mydlanej operze? :woohoo:
Rinoa to Ultimecia.. tak, zdecydowanie muszę zagrać jeszcze raz, bo kompletnie nie jarzę tego. Być może ma to sens, nie zaprzeczam. Hmm.. oczywiście jeśli zechcecie mnie oświecić, to super. Ale zagram tak czy tak:)

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to