Forum

Nasze projekty

Final Fantasy VII i kompilacja

Więcej
2008/09/05 17:04 #198 przez Pumex
Użytkownik Pumex odpisał na temat: Final Fantasy VII i kompilacja
Emooniu, posiadasz PSP czy mykasz na jakimś emulatorku. A jesli na emu to prosze daj info jaki to programik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/05 17:06 #199 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Final Fantasy VII i kompilacja
odważne stwierdzenie. niemniej jednak coś w tym jest. grafika to dość kiepski argument bo FFVII jest po prostu starsze. co do fabuły to już kwestia gustu. bohater moim zdaniem tez lepiej dobrany w Crisis Core. jest też w nim moim zdaniem więcej charyzmatycznych postaci. a i wątek miłosny(może niezbyt rozwinięty) też prezentuje się bardzo dobrze. ciężko mi się na to zdobyć ale chyba faktycznie CC miecie FFVII. dlatego tak czekam na remake. bo teraz FFVII zrobi ekipa SquareEnix więc będzie miała bardzo podobne podejście jak do CC i wlasnie na to liczę.

Więcej
2008/09/05 17:09 #200 przez DrewniaQ
Pumex napisał:

Emooniu, posiadasz PSP czy mykasz na jakimś emulatorku. A jesli na emu to prosze daj info jaki to programik.

dajta se spokój z emulatorem. PSP drogie strasznie nie jest. stać praktycznie każdego. emulator teoretycznie jest ale płynnie odpala tylko gry popierdółki. poważniejszych i mocniejszych gier nie uciągnie. istny lightshow.

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2008/09/05 20:38 #204 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Final Fantasy VII i kompilacja
No właśnie, ten brak emulatora strasznie boli :P Pożyczyłam PSP na trzy tygodnie i usiłuję w tym czasie przejść całe CC, przynajmniej jeden raz. Mam w planach je kupić, ale to jeszcze trochę. W sumie to niedawno zaczęłam się w to wszystko wkręcać, więc mam straszne zaległości i pierwszeństwo ma PS2 :) Ponieważ niedawno zaczęłam pracę, a wynajmujemy z Collym mieszkanie, miałam dylemat, czy nie lepiej kupić sobie mikser, ale szybko zdusiłam tę myśl w zarodku :laugh:

Oczywiście, ciężko porównywać grafikę w obu grach, bo to są lata świetlne. Faktem jednak jest, że twórcy FF7 nie przyłożyli się do tego za dobrze - jest ogromny przeskok pomiędzy FF6 a FF7, ale praktycznie taki sam jest pomiędzy FF7 a FF8, a to przecież ten sam sprzęt. Kwadratowe łapska i zdeformowane postacie nie dodają grze uroku ani powagi. Dziwne to trochę, zwłaszcza, że w walkach postacie wyglądają całkiem nieźle. Wygląda na to, że dało się to zrobić lepiej, ale czegoś zabrakło - czasu, może chęci?

W przypadku muzyki nikt nie pobije mistrza Nobuo, ale też nie jest źle. Zwłaszcza, że pojawiają się motywy muzyczne z gry. Główne tematy są też bardzo ładne, tylko chwilami można popaść w prawdziwą depresję przez te wszędobylskie skrzypce :P

Jeśli zaś chodzi o fabułę, to tu już naprawdę wszystko zależy od tego, co się komu podoba. FF7 jak dla mnie jest grą bardzo typową, w której mamy wszystko to, co sprzedaje się najlepiej: śmierć, zło, ratowanie świata i ciemne interesy. Ta gra bierze wszystko globalnie, w centrum wydarzeń jest jedna paczka, która ratuje wszystkich. Crisis Core to właściwie dramat jednego człowieka, któremu po kolei walą się wszystkie ideały i musi walczyć z tymi, których kiedyś podziwiał. Podoba mi się sposób przedstawienia charakterów postaci, mimo właściwie niewielkiej warstwy fabularnej te postacie są żywe. Nawet taki Genesis, którego szczerze nie znoszę, jest dobrze zrobiony. W FF7 postacie były bardziej płaskie i nie chodzi tu bynajmniej o grafikę. :P Właściwie to może Yuffie tylko ciekawie wyszła i Sephiroth, dopóki jeszcze był sobą. O reszcie ciężko właściwie powiedzieć coś więcej, poza tym, że Cloud sam nie wie, czego chce, Tifa robi do niego maślane oczy, a Vincent ciągle przeżywa swoją przeszłość. Brak tym postaciom głębi, dlatego że w grze skupiono się bardziej na klimacie i samej historii.

To oczywiście moje luźne przemyślenia, nie wszyscy muszą się z tym zgadzać :) A poza tym ja naprawdę lubię FF7. Tylko, jeżeli CC ma lepszego bohatera, głębsze postacie, moim zdaniem ciekawszą fabułę, interesujący system, a do tego nieporównywalnie lepszą grafikę, to po co się snobować i uparcie twierdzić, że pierwsze jest zawsze lepsze? ;)

Więcej
2008/09/05 21:18 #205 przez DrewniaQ
dobrze wszystko podsumowałaś.
ale nie lubisz Genesisa? jak to? przecież to kolejny bishonen, który skradł niewieście serca :D

co do muzy w CC...Takeharu Ishimoto, który idealnie wkomponował skrzypce, wszędobylski klimat metalowy i odrobinę elektroniki stworzył cudo. wiadomo, Nobuo to Nobuo jednak Takeharu bardzo fajnie przearanżował również te stare kawałki dodając im nowego wigoru i polotu, nie mówiąc już o jego własnych kompozycjach, które najzwyczajniej w świecie gniota ;). pełny soundtrack do CC mam na twardzielu. jakby ktoś chciał to proszę się nie krępować ;)

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
Więcej
2008/09/06 01:27 - 2008/09/06 01:29 #206 przez Em
Ja też mam :)

W tej grze trudno o jakiegokolwiek nie-bishounena :P Mnie to oczywiście absolutnie nie przeszkadza... chociaż rzęsy Sephirotha to ko(s)miczna przesada. Ale przynajmniej można się dowiedzieć od jego fanklubu, jak mu się udało wyhodować takie długie włosy :P Wiadomość bardzo Cosmo :laugh:

Genesis mnie wkurza tym ciągłym recytowaniem :P Ale uwielbiam ten filmik z rozdziału czwartego i walkę trzech przyjaciół... Cudo po prostu. I naprawdę wolę tę wersję Sephirotha niż w AC, dwa lata w grobie najwyraźniej mu nie posłużyły :P

BTW. Właśnie zauważyłam, która jest godzina. Colly już dawno śpi, a ja znowu spędziłam cały wieczór z CC. Mam nadzieję, że nikt mi nie powie, że w moim wieku to już nie wypada. :P
Ostatnia edycja: 2008/09/06 01:29 przez Em.

Więcej
2008/09/06 01:34 #207 przez MasterCloud
Użytkownik MasterCloud odpisał na temat: Final Fantasy VII i kompilacja
Jeśli chodzi o grafę w FFVII to muszę powiedzieć, że od jakiegoś czasu krąży po necie filmik - pierwszy filmik w FFVII... jest on w takiej grafie jak advent children, czyli boskiej. Ogólnie Square wypiera się remaku "siódemki", lecz moim zdaniem to chwyt marketingowy - wiele osób mówiło mi, że kupiło-by PS3 głównie dla tego reameku.

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
Więcej
2008/09/06 01:49 #208 przez Em
A to nie chodzi o to techniczne demo do PS3? To był naprawdę niezły szok dla fanów FF7 - zobaczyć Aeris, Midgar, Clouda wyskakującego z pociągu i dowiedzieć się, że to wszystko tylko po to, żeby zaprezentować możliwości konsoli. :P

SE powinno wreszcie dać sobie spokój z tymi podchodami i zrobić to raz a dobrze. Full remake. Bez ingerowania w historię. Niewiele zmian w systemie. Grafika, muzyka, dubbing. To byłby murowany sukces. Mają już modele postaci z AC, CC i DoC, naprawdę sporo by im to ułatwiło. Może po zakończeniu prac nad FFXIII się wreszcie za to zabiorą? Jeśli tego w ogóle nie zrobią, to będzie to z ich strony czysta głupota. :P

Więcej
2008/09/06 02:21 #209 przez MasterCloud
Użytkownik MasterCloud odpisał na temat: Final Fantasy VII i kompilacja
Przyznam się, że gdy zobaczyłem ten filmik, tak się pod jarałem, że zacząłem szukać po necie jakiś informacji na temat reamaku. Kiedy dowiedziałem się, że to by sprawdzić kopa PS3 to się załamałem. Kuzyn powiedział, że jeśli się pojawi FFVII na PS3 to zakupi "chlebak" - tzn. i tak ma w planach zakup tej konsoli (kto nie chciałby jej mieć?).

Więcej
2008/09/06 09:41 #211 przez DrewniaQ
jako że SE bardzo pieniążki lubi to na pewno ten remake powstanie. tylko tak jak wcześniej wspomniałem. ostatnio mają bardzo dużo projektów rozpoczętych równocześnie. z jednej strony remake'ują starsze części(teraz kolej na FFV), a z drugiej strony FFXIII to na tyle duży projekt(składający się z trzech osobnych gier), że pojawiają się wątpliwości czy zdążą z jego wydaniem do końca 2009 roku. szczerze to mi to nie przeszkadza. problem polega na tym, że większość gier, które wychodzą multiplatformowo wyglądają lepiej na X360 niż na PS3(które notabene ma dużo większą moc obliczeniową). wszyscy zasłaniają się tym, że PS3 jest ciągle nowe i że ma bardzo egzotyczny system i dlatego konwersje na tę platformę nie wychodzą tak idealnie jak powinny. za to jeśli wszystko(remake FFVII) ruszy po 2009 to raczej nie będą już mieli takiej wymówki i wszystko będzie musiało wyjść idealnie.

Donacja Discord