Forum

Konwersja spolszczeń z psx na pc

Więcej
2017/10/17 15:37 #11352 przez alexei
alexei stworzył temat: Konwersja spolszczeń z psx na pc
Jak każdy wie, na steam są dostępne prawie wszystkie części Final Fantasy, dlatego nie ma potrzeby już emulować gier z psx/ps2 czy innych konsol. Chciałbym przekonwertować spolszczenia Final Fantasy IX i VII na pc (autor spolszczenia do IX części wyraził zgodę kiedyś z autorem 7 części postaram się jakoś skontaktować), jednak nie za bardzo się znam na grzebaniu w plikach z gier z psx. Potrzebował bym małej pomocy, aby mi ktoś wytłumaczył co i jak trzeba zrobić, żeby przenieść spolszczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/10/28 15:08 #11353 przez lexaeus04
lexaeus04 odpowiedział w temacie: Konwersja spolszczeń z psx na pc
Z FF9 bawiłem się programem Hades Workshop.
Autor wydał nową wersję do steamowej wersji.
Z tego, co widziałem, to nie będzie takie "Kopiuj wklej".
Wersja na PSX posiada pliki z jednego języka (nie ważne czy to PAL czy NTSC).
Steamowa wersja ma w wielu linijkacj teksty w wielu językach. Chodzi o to, że w jednej linijce jest tekst po angielsku, a potem po niemiecku i w innych językach.
Wersja PSX spolszczenia FF9 posiada zmodyfikowaną czcionkę, aby wyświetlała polskie napisy, a poza tym były ograniczenia do znaków (Hades Workshop blokował, jak dochodziło się do limitu znaków), np.: Był czar Fire, został spolszczony na Ogień, ale "eń" został zrobiony jako jeden znak (dlatego tak ściśnięty). W grze widać Ogień, ale w kodzie Ogi] (taki przykład).
Musiał/abyś przepisywać tekst. Wersja Steamowa nie ma ograniczenia znaków, więc można bezproblemowo wpisywać wyrazy większe niż oryginał. Nie trzeba nawet modyfikować czcionki, bo wersja na Steama pobiera chyba z systemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.