Final Fantasy XV PL

Nasze projekty

 
Prace nad spolszczeniem Final Fantasy XV idą szybkim tempem. Jak pewnie zauważyliście, stuknęło nam już 25% tłumaczenia. W praktyce jednak jest tego więcej, ponieważ cały czas napotykamy teksty, których nie będziemy tłumaczyć, takie jak wycięte sceny, teksty z wersji demo, placeholdery czy eventy czasowe. Całościową liczbę słów poznamy zatem dopiero na końcu prac, gdyż cały skrypt znajduje się w jednym pliku i na razie nie wiemy jeszcze, ile tak naprawdę jest tam do tłumaczenia.

Staramy się tłumaczyć teksty (przynajmniej te fabularne) chronologicznie. Gdzie zatem się znajdujemy w głównym nurcie historii? Całkiem daleko, bo w ósmym rozdziale. Spolszczyliśmy już również większość zadań pobocznych, a także część systemu gry. W tym miejscu chcemy od razu rozwiać wszelkie wątpliwości: tłumaczymy wszystko, wraz z nazwami przeciwników, broni, przedmiotów czy czarów. Spolszczona została także mapa w grze, co możecie zobaczyć na jednym ze zrzutów ekranu. Jedyne, czego nie będziemy tłumaczyć, to nazwy własne, takie jak imiona postaci czy nazwy miast, tytuł gry, tytuły utworów, których można słuchać podczas jazdy, a także elementy otoczenia — reklamy, szyldy, nazwy restauracji itd.

Tłumaczenie przebiega bez większych problemów także na poziomie technicznym. Mamy już gotowe polskie fonty (poza tym w epizodzie Gladiolus), nie odnotowaliśmy też jeszcze żadnych kłopotów z implementacją spolszczenia do gry. Korzystamy z własnych narzędzi zarówno do tłumaczenia, jak i importu spolszczenia, które są stale ulepszane w razie potrzeby. Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić efekty w samej grze. To nie tylko bardzo ułatwia prace, ale także motywuje i sprawia, że chcemy się z tym uwinąć jak najszybciej, żebyście i Wy mogli się cieszyć Final Fantasy XV po polsku.

W międzyczasie Square Enix zapowiedziało powstanie czterech nowych epizodów, które mają zostać wydane w przyszłym roku — po jednym dla Ardyna, Aranei, Lunafreyi i Noctisa. Będą to dodatki fabularne, zatem również mamy w planach ich przetłumaczenie, kiedy się pojawią.

Aby umilić Wam oczekiwanie, prezentujemy kilka nowych zrzutów ekranu z aktualnej wersji spolszczenia.Donacja Discord

Kto jest online

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy poziom!

  • Szoniu44 za 2 dni awansuje na nowy poziom! (23)
  • Dead960 za 6 dni awansuje na nowy poziom! (27)
  • uriael za 6 dni awansuje na nowy poziom! (34)
  • zeus953 za 6 dni awansuje na nowy poziom! (27)