Forum

Nasze projekty

Curry spam #2 - mangowe curry z kurczakiem

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2016/05/26 19:14 #10830 przez Em
Użytkownik Em stworzył temat: Curry spam #2 - mangowe curry z kurczakiem
(Nie, animowego nie ma.)

Orzeźwiające i lekkie curry, dobre na lato i dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą faszerować się kaloriami, a chcą zjeść coś innego niż warzywa na parze. Oryginalny przepis pochodzi z książki "Kuchnia indyjska najlepsze przepisy" wydawnictwa Publicat; wszelkie modyfikacje moje.

Składniki (na cztery porcje):

dwie piersi z kurczaka
2 cebule
2 mango, najlepiej niezbyt dojrzałe
2 zielone papryczki pepperoni
puszka (400 g) pomidorów krojonych
2 ząbki czosnku
łyżeczka startego świeżego imbiru
pęczek świeżej kolendry
2 płaskie łyżeczki soli
łyżeczka nasion czarnuszki
pół łyżeczki pokruszonego suszonego chili (jeśli używamy proszku, to trochę mniej)
łyżeczka mielonego kminu rzymskiego
łyżeczka mielonej kolendry
łyżeczka kurkumy
2 łyżki oleju
180 g suchego ryżu basmati

1. Mango obrać i pokroić w plastry. Połowę odłożyć na później (najlepiej zewnętrzne, bardziej miękkie kawałki).

2. Cebulę obrać i pokroić w półplasterki, a następnie przysmażyć na rozgrzanym oleju w woku.

3. Kurczaka pokroić w kostkę.

4. Wrzucić kawałki kurczaka do miski. Dodać sól, czarnuszkę, starty czosnek i imbir, kurkumę, suszone chili, kmin i kolendrę. Dorzucić połowę plastrów mango (tę twardszą), wymieszać.

5. Do podrumienionej cebuli dodać zawartość miski i podsmażać, mieszając co jakiś czas, przez ok 15 minut.

6. Dodać pomidory, paprykę pepperoni i połowę posiekanej kolendry. Dusić jeszcze pięć minut.

7. Podawać z ryżem basmati gotowanym ok. 13 minut, posypane pozostałą kolendrą.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/03/29 16:37 #11799 przez kamilka
Użytkownik kamilka odpisał na temat: Curry spam #2 - mangowe curry z kurczakiem
Fajny przepis, uwielbiam takie kombinacje, chociaż sama nie mam głowy, żeby je wymyślać. Podoba mi się wykorzystanie czarnuszki siewnej , ostatnio czytałam, że bardzo zdrowa. Ale na mango do kurczaka bym nie wpadła. Jadę do sklepu po składniki i muszę jeszcze dzisiaj spróbować, jak to wyjdzie :)

Więcej
2019/05/09 16:10 #11814 przez sarenka
Użytkownik sarenka odpisał na temat: Curry spam #2 - mangowe curry z kurczakiem
Testowalem niedawno, rewelacja. mango zolte zupelnie sie nie nadaje, faktycznie, zielone,niedojrzale jest do tego znacznie lepsze, dodaje goryczki I kwasnosci.Jak zawsze, swietny przepis. Pozdrawiam.

"First he takes your coin...then he takes your school...then he takes your heart...
and now he takes your tears" - Sen no Kiseki

Sora no Kiseki 2nd chapter

Donacja Discord