Forum

Nasze projekty

Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2011/05/28 20:19 - 2011/05/28 20:44 #6385 przez Em
Użytkownik Em stworzył temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Jak wszyscy zapewne wiecie, tworzę poradnik strategiczny do FF8. Obydwoje z Collym stwierdziliśmy, że byłoby to bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich fanów tej gry, którzy grają w nią po polsku i chcą poznać wszystkie jej sekrety. Ponieważ podczas prac nad tłumaczeniem poznaliśmy tę grę od podszewki, mamy wystarczającą wiedzę na jej temat, aby stworzyć kompletne i wiarygodne kompendium. Dodatkowo, poradnik ten będzie dużym ułatwieniem dla tych osób, które zaczęły grać po polsku niedawno i mają problemy z zorientowaniem się w gąszczu nowych nazw i terminów. Poza tym myślę, że każdy zagorzały fan gry chciałby mieć na półce ładnie wydaną książkę na jej temat ;)

Projekt trwa już ponad pół roku i jest obecnie w zaawansowanym stadium - poradnik jest gotowy w ok. 75 procentach. W tym momencie szacujemy, że całościowa liczba stron wyniesie mniej więcej 400, jednak wciąż nie jest to pewna liczba. Zależy nam na tym, żeby poradnik zawierał naprawdę wszystkie informacje, wskazówki, ciekawostki, a także by był bogato ilustrowany skrinami z polskiej wersji gry.

Ukończony poradnik zostanie wydany w formacie .pdf i umieszczony na stronie w Bibliotece. Dodatkowo, będziemy się starali o profesjonalny wydruk dla wszystkich osób, które się zgłoszą. Ciężko nam w tym momencie oszacować, kiedy będzie to możliwe oraz ile będzie kosztować takie przedsięwzięcie. Wiele zależy od liczby zgłoszeń - im więcej ich będzie, tym tańsza będzie produkcja. W tym momencie chcemy także zapewnić, że nie będziemy pobierać żadnych opłat za wydanie poradnika - jedynym kosztem będzie druk oraz ewentualna wysyłka. Więcej informacji na ten temat pojawi się po wydaniu całości.

Aby dać Wam obraz tego, jak będzie wyglądał poradnik, poniżej zamieszczam listę działów, które będą w nim zawarte (w prawdopodobnej kolejności zamieszczenia):

- wstęp
- podstawy gry
- instrukcje i tutoriale
- porady
- postacie
- GFy
- magia
- przedmioty
- zamiany
- karty
- dział SeeD
- opis przejścia
- zadania poboczne
- chocobo
- sekrety i ciekawostki
- lokacje
- bestiariusz
- teorie
- słowniczek angielskich i polskich nazw
- szczegółowy indeks.

Jeżeli macie jakieś sugestie, co jeszcze warto by zawrzeć, śmiało piszcie w tym temacie. To samo dotyczy wszelkich uwag co do samego poradnika, wyglądu czy też kwestii merytorycznych. Bardzo zależy nam na tym, aby było to naprawdę wartościowe kompendium, w niczym nie ustępujące oficjalnym japońskim czy angielskim.

Wszystkich, którzy chcieliby podejrzeć, jak wyglądają przykładowe strony poradnika, zapraszam do poniższych artykułów:
Próbne strony poradnika
Próbne strony poradnika II
Próbne strony poradnika III
Możecie również śledzić naszą stronę na facebooku .
Ostatnia edycja: 2011/05/28 20:44 przez Em.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/30 09:21 #6387 przez Noel Kreiss
Użytkownik Noel Kreiss odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Że tak chamsko wtrącę off-topa: czy będziecie też tworzyć poradnik do Final Fantasy X?

Mówcie mi "Wikipedya." :P

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
Więcej
2011/05/30 09:30 #6388 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Rozważamy taką opcję. Ale to zależy od wielu czynników - czasu, chęci, a przede wszystkim od tego, jak przyjmie się poradnik do FF8. Jeżeli jedyną reakcją będzie ogromna liczba ściągnięć, za to zero opinii, podziękowań, krytyki, czy w ogóle jakichkolwiek odpowiedzi, to raczej nie będziemy zbytnio zmotywowani do kolejnego takiego przedsięwzięcia. Także to się okaże ;)

Więcej
2011/05/30 14:39 #6389 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Pobawię się w dziennikarza szukającego taniej sensacji ;)

Skandaliczne zachowanie władz Ogrodu!!
W trakcie niedawnej dyskusji na temat poradnika do Final Fantasy X, Emoonia ukazała swoją egoistyczną naturę i z pogardą tak odpowiedziała na pytanie jednego z użytkowników:

Emoonia napisał: to zależy od (..) tego, jak przyjmie się poradnik do FF8. Jeżeli jedyną reakcją będzie (..) zero (...) podziękowań, (...) to raczej nie będziemy zbytnio zmotywowani do kolejnego takiego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy ponad to, iż dziadek Emooni służył w Wehrmachcie, ojciec należał do PZPR, a ona sama bywa widziana w gronie Żydów spiskujących na temat obalenia władzy w Polsce.

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
Więcej
2011/05/30 15:46 #6390 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Siano, ranga z Blobrą jest wciąż w użyciu, masz ochotę ją dostać? :evil: Poza tym nigdy nie wstydziłam się tego, że jestem komunistycznym żydomasońskim gejem w ciele feministki :P

A tak poważnie, to naprawdę staram się, żeby ten poradnik był jak najlepszy. Poświęcam na pracę nad nim sporo czasu, w którym mogłabym robić cokolwiek innego, lepić pierogi, oglądać kreskówki, uprawiać rzodkiewkę albo latać po ulicach w kostiumie Pikachu. Wszystkie oficjalne poradniki, które mam w domu, kosztowały sporo pieniędzy, do tego były robione przez cały sztab ludzi. Dlatego, owszem, oczekuję, że docenicie moją pracę :P Taka już moja natura, że jeśli coś robię, wkładam w to sporo wysiłku i zależy mi na tym, aby było dla kogo to robić. Domyślam się, że znaczna większość ludzi przyjdzie tutaj, ściągnie gotowy poradnik i pójdzie w siną internetową dal, nie napisawszy ani jednego słowa. To normalne, nie spodziewam się przecież pomnika na Krakowskim Przedmieściu :P Ale chciałabym, żeby znalazło się choć kilka osób, które docenią moją pracę i pokuszą się o jakiś obszerniejszy komentarz. Tak samo teraz zależy mi na tym, aby jak najwięcej osób wyraziło swoją opinię o tym, co już zostało zrobione, bo wciąż jest jeszcze czas, aby coś zmienić. Jeżeli ktoś będzie milczał przez cały ten czas, a po wydaniu poradnika zacznie kręcić nosem, marudzić i twierdzić, że on by to zrobił lepiej, to zaprawdę powiadam, nie ręczę za siebie :P

Tak, wiem, że Twój post był prowokacją. Ale ja się lubię dawać sprowokować ;)

Więcej
2011/05/30 16:39 #6391 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

Emoonia napisał: Siano, ranga z Blobrą jest wciąż w użyciu, masz ochotę ją dostać? :evil:

Wciąż czekam na rangę z Diablosem ;p
Potem napisałaś dużo rzeczy, więc nie będę kopiował tego, bo mi piętrus wyjdzie, więc skomentuję to tak: poradnik, z tego co widziałem po screenach, jest niesamowity i na prawdę nie ma się czego uczepić (no może Diablosa mało) i jeśli będzie okazja, kupię go. I niechże spłonę na stosie, jeśli skrytykuję ten poradnik, a sam się nie przyczynię do jego poprawy ;)

Emoonia napisał: Tak, wiem, że Twój post był prowokacją. Ale ja się lubię dawać sprowokować ;)

Lubisz być prowokowana? Nie chcę nic sugerować, ale dziś jest dzień bez biustonosza i nie uwierzę, że się do niego dostosowałaś, dopóki nie zobaczę zdjęć ;>

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2011/05/30 16:50 #6392 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

Siano napisał: Nie chcę nic sugerować, ale dziś jest dzień bez biustonosza i nie uwierzę, że się do niego dostosowałaś, dopóki nie zobaczę zdjęć ;>

Proszę :P

Wątek był zakładany do poważnych spraw :P W pierwszym poście jest spis treści - jak macie jakieś lepsze sugestie co do poradnika niż tylko "poka cycki", to piszcie ;)

Więcej
2011/05/30 18:11 #6393 przez mati2935
Użytkownik mati2935 odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Mnie osobiście ciągle intryguje i zastanawia co będzie zawarte w tajemniczym dziale "Zamiany" oraz jakby ktoś mógłby doprecyzować rozdział "Porady" :)

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
Więcej
2011/05/30 18:54 #6398 przez Em
Proszę bardzo:

1. Zamiany czy też Wymiana (robocza nazwa, nie mam jeszcze pomysłu) będą działem poświęconym wszystkim zdolnościom RF (refine), czyli tym wymieniającym przedmioty na czary, przedmioty na inne przedmioty, czary na inne czary itp. Dział konieczny, szczególnie, że polskie nazwy mogą w nowych graczach powodować konfuzję. A nawet ja nie znam na pamięć wszystkich przeliczników (skandal, nieprawdaż? :P)
2. Porady będą... cóż, działem z poradami :P Kilka(set) słów od doświadczonego gracza, parę taktyk, tabele optymalnych podłączeń GFów i czarów, co nieco o najczęściej popełnianych błędach. Takie dobre rady mądrej baby dla świeżych graczy, którzy nie bardzo się orientują w ósemkowym świecie. Starzy wyjadacze będą mogli spokojnie pominąć ten dział ;)

Więcej
2011/05/30 19:11 #6400 przez mati2935
Użytkownik mati2935 odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Bardzo dziękuje za zaspokojenie mojego żadnego(tylko w tych mało ważnych sprawach) mózgu :laugh: .Ja żadnych skandali nie chce wywoływać , zmylił mnie tylko ten tytuł "zamiany" myślałem że chodzi o taką funkcje która się w grze nazywała bodajże Switch czyli wymiana członków drużyny dlatego też dziwnym wydało mi się tworzenie działu na tak mało znaczącą funkcje w grze ,która zapewne będzie opisana w podstawach gry :)

Donacja Discord