Forum

Nasze projekty

Błędy jakie zauważyliśmy

Więcej
2009/02/26 01:00 #1943 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
amanis napisał:

Colly w ogóle to mnie się wydaje, że traktujesz ten temat jako atak, a tak:) nie jest! temat jest po to by skorygować błędy które się wkradły.
Czasem trudno jest zauważyć błędy we własnej pracy, wzrok już ich nie wyłapuje. Potraktuj to jak czwartą fazę badań klinicznych!

Masz rację, wydaje Ci się :P Chyba źle mnie odbierasz albo chciałbyś, żebym traktował to jako atak :P Gdybym ten temat traktował jako atak, to bym go zamknął, a nawet gdyby nie, to przy sprawie "inicjacji" powiedziałbym, że "pier... nie zmieniam, bo nie i koniec" :P ;)
Jestem zawodowym korektorem i wiem dobrze, jak trudno jest zauważyć błędy u samego siebie. Po prostu mi się nie podoba Inicjatywa i dlatego wstawiłem Inicjacja, myślałem nad tym, więc to nie jest "błąd", tylko po prostu nie pasujące większości ogółu tłumaczenie. :P

Spoko, zmienię to przecież, ale wyrażam własne zdanie, że mi się za cholerę to nie podoba. :P Najwyżej sobie w swojej wersji zostawię po staremu ;)

Temat ten jest ważny, poprawianie błędów również i proszę mi nie wmawiać, że uważam inaczej. :P

Magus39, fakt, "Pierwszeństwo" to by była katorga ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/26 01:07 #1945 przez magus39
Użytkownik magus39 odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Znalazłem coś jeszcze, chociaż to raczej niekonsekwencja niż błąd. W Totorialu w testach Seed czasami się zdarzają pytania w stylu: "Przedmiot "X" można wygrać od potwora "Y" (i w tym miejscu polska nazwa potwora) tylko, że ja gram bez spolszczonych nazw potworów :P. Inny przykład walcząc z potworem o nazwie "Blitz" dostaje komunikat w trakcie walki "Paladyn się ładuje"

A poza tym mam pytanko o coś co nie jest żadnym błędem ale mnie ciekawi. Niemal wszystkie przedmioty są przetłumaczone ale "potion" został "potionem" a nie "napojem" :D Dlaczego ? Jakaś mała nostalgia ? (Rozważałeś zrobienie opcji instalacji z samym tłumaczeniem dialogów ?)

Więcej
2009/02/26 02:46 #1949 przez Siriondel
Użytkownik Siriondel odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
O, k****! Can it be real?! Czy m się coś poj**ało z Final Fantasy, czy naprawdę po zainstalowaniu spolszczenia znikają mi karty?!
Bo serio, miałem wszystkie karty pierwszego poziomu. Oczywistym, że nie gram nimi, mając do dyspozycji Angelo, Diablosa, Ifrita, czy Quistis. I co jakiś czas, gdy patrzę w karty, nagle brakuje mi jednej lub dwóch, choć nie mogłem ich przegrać! Dotyczy to tylko kart pierwszego poziomu, zawsze jako pierwsza znika karta Manty. Czasem dopiero zauważam to w trakcie meczu, kiedy to wskazując kursorem Mantę u przeciwnika, jej nazwa wyświetla się (znów) na niebiesko. Postaram się złapać i dodać jakieś screeny na dowód.

Wobec tego moja gorąca prośba do grających w FF VIII PL w karty, by ktoś u siebie uważnie obserwował sytuację i dał znać, gdyby stwierdził coś podobnego.

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

Więcej
2009/02/26 08:25 #1951 przez Robin
Tak Siriondel, znamy ten błąd i jest to wina patchy (popatrz na necie, ludzie o tym piszą). Z tego powodu zastanawiam się, czy w ogóle jest sens dawać patche, skoro one aż tyle psują :/

Na szczęście znikają tylko karty pierwszego poziomu.

Z tego i innych powodów na pewno wszyscy nie mogą się doczekać wersji na PSX. :P

Więcej
2009/02/26 14:10 #1961 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Skoro już Siriondel to napisał to znaczy, że nie są to moje omamy. Mnie też karty znikają. Dokładniej to dwie. Karta Manty i karta Skrzyddlika. Na szczęście nie są specjalnie wartościowe. Znikają mi zawsze po ponownym uruchomieniu gry. Zwykle z roztargnienia wmawiałem sobie, że pewnie przerobiłem je na jakieś przedmioty.

Więcej
2009/02/26 22:50 #1987 przez Siriondel
Użytkownik Siriondel odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Dokładnie te same karty znikają u mnie, jednak w moim przypadku wtedy, kiedy wychodzę na mapę świata. Ty masz dobrze, mogłeś sobie wmówić, że przerobiłeś, a ja nie mam jeszcze Card Mod i jak głupi zastanawiałem się, gdzie są moje karty :D

Now We Fight!
- Gilgamesh, Final Fantasy XII

INWAZJA PORYWACZY CIA

Więcej
2009/02/26 22:55 #1988 przez Machu
Użytkownik Machu odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Cytując Lagune "może to chochliki" :P

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2009/03/03 12:24 #2032 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Witajcie, to mój pierwszy post na forum, a nie wiem, gdzie się przywitac, więc robię to tutaj ;)
Mam oczywiście dylemat związany z owymi zauważonymi "błędami" - czy zgłaszać je na forum, czy raczej wysyłać 'raporty' bezpośrednio via mail do Collyego ? Mam parę uwag, nie przeczę (chociaż spolszczenie mnie się osobiście bardzo podoba) i chciałabym jakoś dotrzeć do Twórców :)

Przy okazji - jako "pożal-się-Boże" redaktorka, przygotowuję recenzję tego spolszczenia, ale muszę wpierw ukończyć grę (jeszcze daleko mi do końca, więc spoko...)

Pozdrawiam

Plei., nadworna czarownica Inner World :)

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2009/03/03 12:54 #2033 przez Robin
Hej ;)

Napisz o błędach tutaj - będzie wtedy można nad tym podebatować w kilka osób (vide Inicjacja->Inicjatywa :P) :)

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2009/03/04 10:16 #2035 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Błędy jakie zauważyliśmy
Dzięki, Colly, za odpowiedź, może masz rację, że najlepiej będzie napisać o uwagach tu, na forum, aby wszyscy przeczytać mogli i aby mogli zabrac głos w tej sprawie.
Jestem w tej chwili na 2 CD (mam nieco mało wolnego czasu, więc wybaczcie mi powolność, w jaką gram w to FF8), jak skończę ten dysk to chociaż z połówki gry wrzucę tutaj wszystkie spisane przeze mnie uwagi. Będzie temat do dyskusji, oj, będzie :)

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Donacja Discord