Forum

Nasze projekty

Final Fantasy Let`s Play with Hiro You Tube Series

Więcej
2012/01/26 22:44 - 2012/01/27 17:31 #8186 przez Hiro Jui
Użytkownik Hiro Jui stworzył temat: Final Fantasy Let`s Play with Hiro You Tube Series
Witam wszystkich fanowiczów FF. Otwieram serię na YT zwaną Let`s Play with Hiro w której będę prezentował (głównie let`s play-e z FF) na początek Final Fantasy VIII potem FF VII a dalej zobaczymymam nadzieje że rozgłośnicie to i zobaczymy czy pierwszy polski user YT (ja) może zaczynać przygodę z FF na łamach YT współpracując z użytkowinkami liczę na wsparcie i oglądalność, porady opinie i pomoc ;) pozdrawiam HiroJui

link do kanału : www.youtube.com/user/HiroJui?feature=mhee
Ostatnia edycja: 2012/01/27 17:31 przez Hiro Jui. Powód: usunięcie linku starszego materiału

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/27 11:30 - 2012/01/27 11:34 #8187 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Final Fantasy Let`s Play with Hiro You Tube Series
Znowu to mnie przypada rola tego podłego potwora, któremu nic się nie podoba ale nagrywając takie filmy musisz być przecież przygotowany na krytyczne komentarze. Prawda? Ode mnie otrzymasz prawdziwą FALĘ krytyki.

Zamieszczasz swój pierwszy filmik na stronie dotyczącej spolszczenia FF VIII. Dlaczego zatem grasz w wersję angielską zamiast spolszczoną? Kiepski ruch moim zdaniem. Co prawda widziałem, że napis "Autorzy" był po polsku ale reszta opcji była w języku angielskim. Masz niepełne spolszczenie? Robin i Emoonia nie robią fuszerki więc wszystkie opcje byłyby przetłumaczone.

Wspomniałem o fuszerce. Niestety Twój filmik zalatuje ogromną wręcz fuszerką. Sam mówisz, że lubisz muzykę ze wszystkich FF, a wrzucasz film z tak paskudną jakością dźwięku, że aż uszy więdną. Tym bardziej, że jest to Liberi Fatali, które buduje nastrój i napięcie. A nie dość, że jakość jest fatalna to jeszcze sam gadasz podczas intra. Wiadomo, komentarz jest potrzebny ale sądzę, że w trakcie openingu można by go sobie darować by dać szansę widzom na wtopienie się w atmosferę.

Tyle o samym filmie. Pora na inne aspekty. Twój głos. Tu już sprawa nieco trudniejsza. Mnie się on osobiście nie podoba ale to tylko moje odczucie. Być może inni nie będą mieć z tym problemu. A nawet jeśli to w swoim głosie nic raczej nie zmienisz. Razi mnie też Twoje modulowanie głosem, jak gdybyś chciał za wszelką cenę się wydurniać. To nie jest tak, że Let's Play musi być śmiertelnie poważny ale nie ma też co przesadzać w drugą stronę bo robi się to nudne, a nie zabawne.

Tyle w zasadzie mogę powiedzieć ponieważ ograniczyłeś się jedynie do wstępu zamiast przedstawić fragment Twojej gry.

Nie zrozum mnie źle. Moim celem nie jest zniechęcić Cię czy też udowodnić, że się do tego nie nadajesz. Po prostu robisz kilka tak drażniących błędów, że chyba lepiej by było żebyś o nich wiedział.
Poza tym moja nieco przesadzona złośliwość podyktowana jest tym, że najzwyczajniej w świecie mnie wyprzedziłeś. ;) Sam przygotowuję swój kanał Let's Play na You Tube, a Ty zrobiłeś to szybciej. I tu podstawowa różnica między nami. Ja w tej chwili testuję wszystkie możliwe programy do nagrywania video i audio, programy do kompresji, a także gram we wszystkie FFy by przypomnieć sobie wszystko co zdążyło mi ulecieć z głowy do tego czasu. Wiadomo, nie mam studia telewizyjnego by uzyskac pełen profesjonalizm jednak moim celem jest to by nie wszysło z tego właśnie to co Ty prezentujesz. Od, taki mały pstryczek w nos ode mnie dla Ciebie. :laugh:
Poza tym w kwestii prezentowania komukolwiek materiałów związanych z FF. Mimo, że Cię nie znam i nie wiem jakie masz umiejętności to nieskromnie stwierdzę, że nie dasz rady pokazać FF VIII na wysokim poziomie, prezentując wszystkie zagadki, zadania poboczne czy pokonanie najpotężniejszych przeciwników. I nie mówię tu o samym pokazaniu tego materiału. Chodzi mi o to by mówić o tym w sposób ciekawy, by nie zanudzić widzów. Sądzę, że mało kto potrafi gawędzić o FFach w tak interesujący sposób jak ja. Możesz to odebrać jako zwykłe przechwałki ale zapewniam Cię, że gdy już mój kanał wystartuje to będziemy "godnymi rywalami" i wtedy okaże sie który z nas jest lepszy. B)
Ostatnia edycja: 2012/01/27 11:34 przez DrewniaQ.

Więcej
2012/01/27 14:21 #8188 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Final Fantasy Let`s Play with Hiro You Tube Series
Żebyś nie wyszedł na bezdusznego potwora, to Cię wesprę;P

@Hiro, głos akurat masz całkiem przyjemny, jak dla mnie ^_^ Tylko niepotrzebnie starasz się udziwniać swoje wypowiedzi w sposób, który opisał DrewniaQ. W miejscach, w których zapominasz o wygłupach, dobrze się słucha tego, co mówisz. Po prostu bądź bardziej naturalny.
Komentarz na openingu też bym sobie na Twoim miejscu darowała, i obciachowe "odgłosy paszczą".
Jakość jest fatalna, klasyczne "nagrywanie skarpetą". Nie znam się ni w ząb na programach do dźwięku, no ale jeśli całość brzmi gorzej niż - owszem, stara - gra...? Wiem, że nie da się zarejestrować tego w świetnej jakości, ale Ty jeszcze ją pogorszyłeś;P

@DrewniaQ, startujesz z konkurencyjnym Let's Playem? Do ósemeczki oczywiście? Jakby co, to masz już pierwszą 'widzkę' w mej skromnej osobie. B) Normalnie nie oglądam tego typu filmików, ale dla Ciebie i FF8 zrobię wyjątek, bo faktycznie, jeśli ktoś miałby robić 'przejściówkę' tej gry po PL, to tylko Ty;)

@Hiro, właśnie takie podejście do tematu, jakie prezentuje kolega DrewniaQ, powinno być dla Ciebie jeśli nie wzorem, to natchnieniem. Zanim się coś pokaże światu, trzeba poczytać, potestować, sprawdzić... i dopiero, jak będziesz pewny, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, i będziesz miał gotową całość, pochwal się swym dziełem:) Ale masz jeszcze czas na poprawki...

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2012/01/27 14:43 #8190 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Final Fantasy Let`s Play with Hiro You Tube Series

shizonek napisał: @DrewniaQ, startujesz z konkurencyjnym Let's Playem? Do ósemeczki oczywiście? Jakby co, to masz już pierwszą 'widzkę' w mej skromnej osobie. B) Normalnie nie oglądam tego typu filmików, ale dla Ciebie i FF8 zrobię wyjątek, bo faktycznie, jeśli ktoś miałby robić 'przejściówkę' tej gry po PL, to tylko Ty;)

Jak to mawiał Stefan Siara Siarzewski, gangster "I cały misterny plan w pizdu!".
Nikt miał się o tym nie dowiedzieć dopóki nie powstanie pierwszy odcinek ale założenie tego tematu w pewien sposób zmusiło mnie do wyjawienia swoich planów. Tak, FF VIII PL ma być pierwszą grą jaką planuję nagrać. ;) No i dzięki Ci shizonku za uznanie. :)

Na razie wszystko jest w fazie testów i przygotowań. Nawet jeśli wszystko będzie grało to pozostaje jeszcze zorganizowanie czasu i miejsca (mieszkanie na stancji w 6 chłopa średnio się nadaje) dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość. ;)

Ups, podkradłem temat koledze. ;)
W każdym razie Hiro, dopracuj swoje filmy, a wiedz, ze będę Ci kibicował (dopóki nie zrobię swojej serii) :P

Więcej
2012/01/27 17:30 - 2012/01/28 11:59 #8192 przez Hiro Jui
Użytkownik Hiro Jui odpisał na temat: Final Fantasy Let`s Play with Hiro You Tube Series
Dzięki za szczerą krytykę, owszem po części masz rację w sumie z każdym błędem który wytknąłeś i dzięki za to wszystko przemyślę i co najważniejsze poprawię ;) Co do spolszczenia to problem jest taki że zainstalowało się poprawnie mimo to spolszczyło mi tylko napis "autorzy" i ni jak nie dam rady wgrać go bardziej poprawnie i tak miałem małe problemiki ponieważ mam Win 7 ale ogarnąłem temat mimo to efekt widoczny na ekranie.

A więc filmik poprawiony mam nadzieję że teraz wszystko jasne i jakość odpowiednia (lepszej naprawdę nie da się osiągnąć) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Link do poprawionego filmiku:
Ostatnia edycja: 2012/01/28 11:59 przez Hiro Jui.

Donacja Discord