Forum

Nasze projekty

Final Fantasy XIII: Postludium

• Noel Kreiss
  • Noel Kreiss Avatar Autor
  • Wylogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2011/12/18 19:56 - 2012/05/10 18:36 #7891 przez Noel Kreiss
Użytkownik Noel Kreiss stworzył temat: Final Fantasy XIII: Postludium
Najpierw mała uwaga: z tego co widzę, fabuła w Final Fantasy XIII-2 jest tak dziwnie napisana i mnie nie za bardzo podchodzi stwierdziłem, że napiszę własną wersję XIII-2, która myślę, że będzie miała ręce i nogi oraz, że będzie się ją przyjemnie czytało.

Prolog
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Proszę o konstruktywne komentarze.

Mówcie mi "Wikipedya." :P
Ostatnia edycja: 2012/05/10 18:36 przez Noel Kreiss.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Noel Kreiss
  • Wylogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2011/12/25 21:16 - 2012/05/10 18:33 #7942 przez Noel Kreiss
Użytkownik Noel Kreiss odpisał na temat: Final Fantasy XIII: Postludium
Epizod Pierwszy
W drodze ku światłości
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Ostatnia edycja: 2012/05/10 18:33 przez Noel Kreiss.

Więcej
2011/12/25 22:50 #7943 przez Lacus Clyne
Użytkownik Lacus Clyne odpisał na temat: Final Fantasy XIII: Postludium
Muszę powiedzieć, że całkiem mi się podoba ten Twój najnowszy fik. Z przyjemnością poznam historię XIII-2, bo w grę raczej grać nie zamierzam. Ciekawią mnie relacje Light z siostrą - wydaje się, że są ze sobą naprawdę blisko związane. Rozłożyło mnie wejście Moga, już myślałam, że powie "Zapisujemy, kupo!" - zboczenie Dziwiątkowe :P Bardzo skojarzył mi się z Mogurim z Type-0, to samo dopominanie się o szacunek i uwagę hehehe. I Hope w bermudach :lol: Bardzo fajny pomysł na zakończenie Epizodu z "wiadomością" Sery dla Lightning. Nie ma to jak mocny akcent na finiszu.

Podsumowując - będę czekać na kolejną część :) Jedyna rada jakiej mogę Ci udzielić to uważać na literówki. Sama wiem, że to masakra, zwłaszcza jak człowiek dostanie natchnienia i pisze niemal mechanicznie.

Więcej
2011/12/26 14:15 #7945 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Final Fantasy XIII: Postludium

Noel Kreiss napisał: Serah z wrodzonej babskiej ciekawości

Ja tam myślę, że to faceci są bardziej ciekawscy. No chyba że Krzysztof Kolumb była kobietą. :woohoo:

Podoba mi się ten fik, Ron, naprawdę mi się podoba, mimo paru obsuwów stylistycznych. Uważam, że to Twój najlepszy tekst, jak do tej pory. Nie waż się porzucać tej historyjki;)
Tak fajnie opisałeś tu Moga, że o ile niespecjalnie przepadam za tymi stworzeniami, to normalnie mnie nadtopiłeś tym rozdziałem. Kupo! :P
Tylko nie daj się pokonać literówkom i ortom. Nie zgadzam się z Lacus - zawsze jest czas, by to poprawić. Pisanie opowiadania to nie wyścigi, nie ma pośpiechu (dlatego najlepsze wyjście to napisać całość, poprawić i dopiero wstawić - ale to tylko moje zdanie). Ważne, by się dobrze i gładko czytało.
W każdym razie, sympatyczny tekścik. To kiedy pojawi się w nim Noel?

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2011/12/27 10:24 #7949 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Final Fantasy XIII: Postludium
Nareszcie znalazłam chwilę czasu, żeby to przeczytać. Kupo. Widzę postęp, znacznie lepiej czyta się to niż Twój poprzedni fanfik ;) Historia, kupo, też zapowiada się ciekawie. Chyba muszę się trochę bardziej zainteresować XIII-2, żeby rozumieć, o co tu w ogóle chodzi, kupo... I zgadzam się ze Shizonkiem w kwestii poprawności - nikogo nikt batem do pisania nie popędza, zawsze jest czas, żeby przeczytać całość jeszcze raz i przynajmniej postarać się poprawić wszystkie błędy, kupo. Tutaj czasami leży konstrukcja zdania, na przykład: Nagle pod sobą usłyszała jęk kota, a ściana przed nią obróciła się w proch i zauważyła złodziejaszka we wnętrzu jaskini, ponawiając tym samym pościg - tutaj się kompletnie pogubiłam, ze zdania wynika, że ściana zauważyła kota, a kto ponowił pościg, to już sama nie wiem :P Dlatego polecam zawsze po napisaniu przeczytać wszystko jeszcze raz na spokojnie, kupo, a pewnie uda się wyłapać wiele takich dziwacznych konstrukcji.

Poza tym oczywiście dopinguję do dalszego pisania. I więcej Mooglusia poproszę, kupo! :)

• Noel Kreiss
  • Wylogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2011/12/27 15:24 #7952 przez Noel Kreiss
Kupokupo! Dziękuję, kupo! Postaram się, by było mniej takich "głupot", ale głupoty są fajne, kupo. Moogle to akurat moja ulubiona postać w XIII-2 pomimo, że ma screening taki sobie, kupo. Będzie go BARDZO DUŻO, kupo. Obiecuję, kupo.

Na razie obmyślam co powinno być w Epizodzie Drugim (Hope w Pierwszym to był już taki spontan, bo nagłe pojawienie się Noela, byłoby przynajmniej głupie), ale myślę, że pojawią się Stepy Archylte i będzie trochę o historii, ale co z tego wyjdzie to nawet ja nie wiem. :D

• Noel Kreiss
  • Wylogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2012/02/24 22:27 - 2012/05/10 18:32 #8391 przez Noel Kreiss
Po ponad dwu miesiącach przerwy (święta, ferie, sesja, Final Fantasy XIII-2) powracam!

Ostatnia edycja: 2012/05/10 18:32 przez Noel Kreiss.

Więcej
2012/02/24 22:44 #8392 przez shizonek

Noel Kreiss napisał: Po ponad dwu miesiącach przerwy (święta, ferie, sesja, Final Fantasy XIII-2) powracam!

Uważaj, bo jutro ja wstawiam swój rozdzialik. Taka kontra:)
Bitwa na fanfiki. Nawet nieźle brzmi:P Może kiedyś zrobimy coś takiego? xD

Mog jest fajny, zdecydowanie fajny. Bardzo fajny. "Pacynka", "misiek" - lol.
Hope jest mniej fajny. Co to za wstawki z 'babami'?;P Ma jakiś problem z kobietami? Może to rozwiniesz jakoś smacznie?;P
Esthar? Ta nazwa serio jest w FF13-2, czy to Twój wynalazek? Zaciekawiłam się, bo w FF8 jest miasto Esthar, zdecydowanie moja najulubieńsza 'miejska' miejscówka z FF.
A jednak nie zdecydowałeś się na użycie mojego kwiecistego opisu koloru miecza, ha? Twoja strata:P

Noel Kreiss napisał: mały chłopiec w kasztanowych włosach, ciemnoniebieskimi oczami, żółtej koszulce w dwa czarne paski, dżinsach i tenisówkach

Wypisz, wymaluj, smarkaty Squall:)

Ciekawa historia, podoba mi się retrospekcja z czasów śmierci rodziców Claire i Serah.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

• Noel Kreiss
  • Wylogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2012/02/24 23:10 #8393 przez Noel Kreiss
Po pierwsze primo: jak już pisałem w shoutbox'ie, Mog jest żywcem z gry wyrwany.

Po drugie primo: "problemy" Hope'a z babami, to miało być takie coś, żeby Czytelnik pośmiał się trochę i przygotował do mrocznej części fabuły.

Po trzecie primo: nazwę "Esthar" pozwoliłem sobie pożyczyć z Final Fantasy VIII, jako, że "Palumpolum" było zajęte (:P), a Esthar wydaje mi się, że można zaliczyć po części do miasta komercyjnego, to tak wyszło.

Po czwarte primo: naprawdę bardzo kwiecisty opis mi zaoferowałaś, ale niezbyt pasował mi pod postać przeciwnika Lightning.

Po piąte primo: tak, ten opis był celowo, by nakierować Czytelnika na maciupkiego Squalla Leonarta (no skoro w jednym z Twoim fanfików Squall przespał się Claire, to czemu Light i Squall nie mieliby prawa skonfrontować się w piaskownicy?). I tak, to kolejna aluzja do Final Fantasy VIII (co prawda grałem tylko w demo, ale i tak jakaś fascynacja jest).

Po szóste primo: Ani Trzynastka ani "Trzynastkodwójka" nie wspomina nic o państwie Farron oprócz jednej scenki, kiedy Light mówi, że zmieniła swoje imię po śmierci rodziców, po to by stać się silniejsza dla Sery, i ich wątek był w ogóle nieruszony, a taka Dziesiątka to się obraca wokół rodziców. Więc stwierdziłem, że należy poruszyć ten temat.

Any more questions?

Więcej
2012/02/24 23:20 #8394 przez shizonek

Noel Kreiss napisał: nazwę "Esthar" pozwoliłem sobie pożyczyć z Final Fantasy VIII, jako, że "Palumpolum" było zajęte (:P), a Esthar wydaje mi się, że można zaliczyć po części do miasta komercyjnego, to tak wyszło.

Dobry pomysł i nawet nieźle pasuje, bo ósemkowe Esthar jest bardzo futurystyczne.

Noel Kreiss napisał: naprawdę bardzo kwiecisty opis mi zaoferowałaś, ale niezbyt pasował mi pod postać przeciwnika Lightning.

Nooo dobrze, wybaczam Ci. Może faktycznie niespecjalnie by się komponował... ;P

Noel Kreiss napisał: tak, ten opis był celowo, by nakierować Czytelnika na maciupkiego Squalla Leonarta (no skoro w jednym z Twoim fanfików Squall przespał się Claire, to czemu Light i Squall nie mieliby prawa skonfrontować się w piaskownicy?). I tak, to kolejna aluzja do Final Fantasy VIII (co prawda grałem tylko w demo, ale i tak jakaś fascynacja jest).

Ależ to nie był zarzut, wręcz przeciwnie - sama wstawiam różne takie 'kfiatki', jak mi coś przypasuje. Fajnie Ci wyszła ta swoista odpowiedź na moją Claire w Balamb;P
Tak trzymać! :D

Donacja Discord
Postaw mi kawę na buycoffee.to