Forum

Nasze projekty

Nasza twórczość własna (nie tylko FF8)

Więcej
2011/07/01 22:38 #6923 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Nasza twórczość własna (nie tylko FF8)

Pumex napisał: do DrewniaQ'a : GUNBLADE występuje jeszcze w jednej grze a mianowicie w Parasite Eve :P

Miałem oczywiście na myśli gry z serii FF. ;)
Tak dla ścisłości, żeby mnie żaden mądrala nie zagiął to coś bardzo podobnego do gunblade'a (ale nie Gunblade!) pojawiało się w Crisis Core u klonów Genesisa, a Yazoo w Advent Children walczył strzelbą, która miała zaostrzony brzeg i fani tez to podłapali i od razu nazwali "ganblejdem".

Posiadaczy Gunblade'ów w całym FF było aż dwóch; Squall i Seifer (no, może trzech jeśli liczyć Gilgamesha z dwunastki). Broń Lightning nawet koło Gunblade'a nie leżała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/02 17:52 #6925 przez Pumex
Użytkownik Pumex odpisał na temat: Nasza twórczość własna (nie tylko FF8)
no dobra już nie będę się wymądralywał :P

• audion
  • audion Avatar
  • Wylogowany
  • Cúchulainn
  • Cúchulainn
  • Jak ze mną rozmawiasz, to patrz mi prosto w oczy.
Więcej
2011/07/03 08:39 - 2011/07/03 09:42 #6929 przez audion
Użytkownik audion odpisał na temat: Nasza twórczość własna (nie tylko FF8)
Zatem definicja gunbladea brzmi mniej więcej tak:
Jest to broń składająca się w 39% z pistoletu, 49% z noża kuchennego i 2% z kul ołowianych kaliber 9mm. Proporcja długości lufy do ostrza, musi się mieć tak, jak proporcja inteligencji audiona do jego obwodu w pasie (a patrząc na konsystencję wałka, to w dowolnym miejscu), z tolerancją 2mm. Lufa musi dzielić ostrze dokładnie w połowie i ni mniej, ni więcej. Nie będzie dzielić go w dwóch trzecich, a w trzech czwartych jest zakazane, jak powiedział Pan. Broń ta nie może być używana przez kobiety i mężczyzn bez szramy na czole, oraz facetów bez szalika, którzy maja coś wspólnego z liczbą dwanaście. Z broni tej nie wolno strzelać, chyba, że czyn ten odbywa się podczas rozbierania tuszy wołowo-cielęcej, czy też innej trzody niekoniecznie chlewnej. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy wziąć pod uwagę na jakiej stronie się właśnie znajdujesz :P .

A tak serio, to nie przesadzajmy z tymi definicjami. Sama nazwa wskazuje, że jest to skrzyżowanie pistoletu z tasakiem kuchennym, albo maszynką do golenia, czyli coś, czym można strzelać, albo ciąć, a w sprawnej ręce, to obydwie te rzeczy na raz. Ja bym nawet posunął się do stwierdzenia, że strzelba z bagnetem też mogła by się kwalifikować do tego miana, ale jako, że machnąć tym jak mieczem jest trochę ciężko, to nie będę przeginał.

Co nas nie zabije, to nas udziwni.
Ostatnia edycja: 2011/07/03 09:42 przez audion.

Więcej
2011/07/03 18:53 #6931 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Nasza twórczość własna (nie tylko FF8)
I to jest głos rozsądku. Audion, łap hotdoga. ;)
Akademickie dyskusje na temat "czy broń Lightning to gunblade czy dual weapon" są zabawne. A skoro WIĘKSZOŚĆ graczy uważa, że to gunblade, to niech sobie tak będzie. (Na rogi Ifrita, ludzie, czy my na poważnie rozważamy klasyfikację wymyślonej broni z gry RPG?!) :woohoo:
To trochę jakby się zastanawiać, czy kwadrat to prostokąt, czy kwadrat, a może czworokąt?

Gun Blade - jak sama nazwa wskazuje, to połączenie broni palnej z białą, a konkretnie jakąś 'kosą'. Definicja nie precyzuje nic ponadto. Tak więc do definicji owej pasuje i Revolver, i Saber. Koniec pieśni, dla mnie w FF gunbladerów jest trójka i tyle. :P

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2011/07/08 15:05 #6968 przez shizonek
@Lulu.selphie, zgodnie z umową:

"Weekendowy" Seifer
:P

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2011/07/08 17:00 #6969 przez lulu.selphie
Użytkownik lulu.selphie odpisał na temat: Nasza twórczość własna (nie tylko FF8)
Moja mina jak zobaczyłam twojego Seifera :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy:
Jest genialny, wspaniały, cudowny :kiss: Naprawde masz to tego talent :)

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Więcej
2011/07/08 19:26 #6970 przez shizonek
Dzięki, aczkolwiek to nie talent, tylko prozaiczne kilka godzin wytrwałego dziubania w Painterze. :P W takim czasie to każdy by naskrobał coś w ten deseń.
Mam jeszcze parę obrazków, ale nie mogę ich teraz wstawić, bo to byłby spojler, jako że obrazki są do mego fica (pt. "niekończące-się-poprawianie" o_O). Ten niby też, ale jest na tyle nieszkodliwy, że go wrzuciłam.

Więcej
2011/07/09 08:36 #6973 przez Calisto
Użytkownik Calisto odpisał na temat: Nasza twórczość własna (nie tylko FF8)
Łoooooooo.... shizonek ten twój Seifer jest naprawdę świetny :)

Więcej
2011/07/18 14:42 #7051 przez lulu.selphie
Użytkownik lulu.selphie odpisał na temat: Nasza twórczość własna (nie tylko FF8)
Teraz coś ode mnie :laugh: Tylko nie zwracajcie uwagi na moje tragiczne łapki :woohoo:

imageshack.us/photo/my-images/825/rydia.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/714/ryspe.jpg/

Więcej
2011/08/23 13:56 #7388 przez shizonek
Natchnęło mnie, że skoro dziś Squallowe urodziny:P (nawiasem mówiąc, to ile on ma teraz lat?:P w 1999 miał 17.. <myśli chwilę, ale daje za wygraną i odpala windowsowego kalkulatora> aha, no ładnie, to już prawie trzydziestka na karku :woohoo: ) to może by wstawić jakiegoś naprogramowego ryska...
Przegrzebałam folder i znalazłam bazgroł ilustracyjny do mojego drugiego fica (którego pewnie i tak nigdy nie poprawię :| ), jest stosunkowo mało spojlerowy; tak więc oto wspomniany poobijany gałgan (trzydziestka, nie trzydziestka, u mnie wiecznie młody:P):

shizonek.deviantart.com/gallery/30292999#/d47k721

Donacja Discord