Forum

Nasze projekty

Obłędne Opowieści

• Noel Kreiss
  • Noel Kreiss Avatar Autor
  • Wylogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2015/04/10 23:54 - 2015/04/10 23:58 #10613 przez Noel Kreiss
Noel Kreiss stworzył temat: Obłędne Opowieści
Gierkę tą zacząłem w październiku (!) ubiegłego roku bez jakiegoś specjalnego pomysłu na fabułę. Teraz postanawiam odsłonić ten wybryk mojego rozumu, który zwę...

Prolog
Wszechświat jest zbudowany z dwóch elementów: Otchłani i Kryształów. Otchłań jest nieprzemierzoną przestrzenią, która łączy planety dryfujące w niej. Kryształy zaś są jądrami planet, są źródłem życia każdej istoty, rośliny, skały, która została z nich stworzona.

Otchłań jak i jej moc są bezkresne. Może tworzyć nowe Kryształy lub je niszczyć. Moc Otchłani może sprawić, iż otworzą się Wrota, portale do innych światów. Otchłań może nawet zmienić całe uniwersum, bez żadnego ostrzeżenia.

Kryształy zmieniają pył Otchłani w to, co jest jego przeciwieństwem: życie. Każdy Kryształ ma zamknięte w sobie cztery pierwotne żywioły, które kierują tym jak funkcjonuje Kryształ: ogień, woda, ziemia i powietrze, każde występujące w różnych ilościach.

Każdy świat ma swój termin na niezwykły fenomen, którym jest Otchłań: jedni zwą ją "Nicością", drudzy "Chaosem", a jeszcze inni "Nil". Jest tego jednak o wiele więcej, jednak "Otchłań” to termin prawidłowy.

Czasem zdarza się, że potężne, nadprzyrodzone siły sprawiają, iż Otchłań nawiedzają deformacje rzeczywistości zwane "anomaliami". Wtedy zdarzenia ze światów ulegają uszkodzeniu, tok wydarzeń jest zaburzony i takiemu światu grożą różne niebezpieczeństwa. Wtedy również otwierają się Wrota, które porywają swym mocnym wirem mieszkańców jednego świata i przenoszą go do drugiego.

Po wielu latach spokoju, w Otchłani znów szaleją anomalie, które są na tyle potężne, że niszczą fragmenty światów. Wiele ludzi przenosi się pomiędzy wymiarami szukając drogi powrotnej do domu.

Jednym z takim nieszczęśników jest Hope Estheim.

Postaci
  • Hope Estheim: Główna postać. Jego najnowsze akcesorium zostaje porwane, a on wraz z nim. Mimo, że ma to w nosie, nałożono mu trudne zadanie znalezienia źródła anomalii, jednak Hope ma inne priorytety.
  • Aeris Gainsborough: Postać wspomagająca. Służy jako "drogowskaz" dla Hope'a w jego zadaniu. Jest pomocna i cierpliwa, mimo iż chłopak ją frustruje swym dziecinnym zachowaniem.

Zrzuty ekranu

Część intra.

Początek wielkiej przygody Hope'a.

Rady Aeris. (Czcionka widoczna na tym zrzucie nie będzie dostępna w grze.)

Wideo

To jest film, który nagrałem kilka miesięcy temu i obrazkowo jest poprawiony ("Świątynia Świtu" nie zmienia się w "Świątynia Poranka", początkowa lokacja jest dostępna z menu Teleportacji i jej opcja jest na pierwszej pozycji, pozostałe lokacje zostały przesunięte o jedną pozycję w dół), lecz ogólnie menu wygląda tak samo.

Mówcie mi "Wikipedya." :P
Ostatnio zmieniany: 2015/04/10 23:58 przez Noel Kreiss.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Noel Kreiss
  • Noel Kreiss Avatar Autor
  • Wylogowany
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2016/10/01 22:38 #10856 przez Noel Kreiss
Noel Kreiss odpowiedział w temacie: Obłędne Opowieści
Kolejne zrzuty ekranu ;)

Mówcie mi "Wikipedya." :P
COM_KUNENA_THANKYOU: Kaoris

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.