Forum

Nasze projekty

Jak Sephiroth świat uratował

Więcej
2014/04/01 19:38 #10266 przez shizonek
shizonek stworzył temat: Jak Sephiroth świat uratował
Napisane w ramach odskoczni od opiewania mężnych gimnazjalnych Wojowników Światła. :) Postanowiłam spróbować czegoś zupełnie nowego, więc zwróciłam się ku uniwersum Siódemki, którego dotąd nie tykałam. W końcu rzesze fanów nie mogą się mylić, prawda? (to też m.in. dlatego tak rzadko ostatnio bywam na Balambie, dużo czasu zajęło mi pisanie i sprawdzanie faktów)
Jest nieco inna narracja (Noel, dałeś mi do myślenia swoją narracją pierwszoosobową), i troszkę pseudoarchaicznej stylizacji. Myślę jednak (nieskromnie), że czyta się to całkiem dobrze i szybko.
Nauczona doświadczeniem, pierwszy rozdział zamieszczam dla bezpieczeństwa w spojlerze, żeby nie zgorszyć przypadkowego małoletniego czytelnika (przemoc, wulgarne słownictwo itp.). Nie jest to parodia, raczej dość poważny tekst (tytuł nieco mylący, ale nie mam do tego zdolności). Moja znajomość FF7 z czasem troszkę się ulotniła, więc wybaczcie mi możliwe potknięcia rzeczowe.
To już chyba tyle tytułem zapowiedzi, nie ględzę więcej. Niech przemówi Generał.

- - - - - -

Jak Sephiroth świat uratował
samemu przy tem ranion nie będąc, czyny Generała ku nauce i pamięci przyszłych pokoleń spisane

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/01 19:53 #10267 przez DrewniaQ
DrewniaQ odpowiedział w temacie: Odp: Jak Sephiroth świat uratował
A byłem ciekawy jak Ci się uda przedstawienie siódemkowego świata z Sephem w roli narratora. Zainteresowałaś mnie, a tu takie coś. Nieładnie :P

Więcej
2014/04/01 20:04 #10268 przez Em
Em odpowiedział w temacie: Odp: Jak Sephiroth świat uratował
Ależ Ci to świetnie wyszło - mówiłaś, że siódemkę znasz bardzo słabo, a tu tyle tekstu ;) Bardzo podoba mi się Seph w nowej odsłonie, osobiście uważam, że lepiej Ci to wyszło niż innym osobom pisującym siódemkowe fanfiki (w ogóle lubię tę wrażliwą stronę Sephirotha, moim zdaniem znacznie bliżej mu do młodego Wertera niż psychopatycznego zabójcy). Czekam z niecierpliwością, jak rozwinie się kiełkujący wątek miłosny. A ta scena z czerwoną zasłoną, kawiorem i ostrygami była zaiste frywolna ;)

Więcej
2014/04/02 12:19 #10269 przez shizonek
shizonek odpowiedział w temacie: Odp: Jak Sephiroth świat uratował

DrewniaQ napisał: A byłem ciekawy jak Ci się uda przedstawienie siódemkowego świata z Sephem w roli narratora. Zainteresowałaś mnie, a tu takie coś. Nieładnie :P

Heh, pisanie przeze mnie o Siódemce to rzeczywiście fantasy. Chyba musiałby nastąpić koniec świata. :evil: Ale miło, że choć jedna osoba się nabrała. Na pociechę masz ode mnie hotdoga, Szeryfie. :)

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.