Forum

Nasze projekty

Final Fantasy: Przeszłość

• Noel Kreiss
  • Noel Kreiss Avatar Autor
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2014/01/23 14:22 #10155 przez Noel Kreiss
Noel Kreiss odpowiedział w temacie: Odp: Final Fantasy: Przeszłość
Ta mieszanka tego wszystkiego to jest taki 'wywoływacz wspomnień', który służy wprowadzenia FFowej atmosfery do opowiadania. Rozumiem, że jakieś indywiduum preferuje 100-procentową oryginalność, ale w przypadku FF pewne aspekty są wspólne, ale 'oryginalne' fiki, to jednak tworzą jeden, wielki misz-masz.

Ad 1. Jeśli chodzi o elfa, to tak: "Sylvaan" jest tym prawdziwnym, "Elvaan" wzięło się stąd, że kiedyś coś tam zacząłem robić koncept sequela do Dziewiątki i tam główną postacią jest osobnik o imieniu "Elvaan". Za chwilę poprawię.
Ad 2. Akurat replikacja tej scenki wydawała mi się na miejscu, bo Arlene jakby nie było pierwszy raz jest tak naprawdę wolna i poznaje świat, a zielone otoczenie to dla niej coś nowego i chciałem jakoś podkreślić jej nowe doświadczenia.
Aż mnie dziwy biorą, że marudzisz jak to Arlene raz jest wredna i opryskliwa, a po chwili nagle słodka i milutka.
Ad 3. Dobrze, postaram się unikać szczegółowych opisów tam, gdzie nie jest to konieczne. Akurat w przypadku tej sceny z kąpieli są naznaczone pewne różnice pomiędzy jej życiem z sierocińca, a tym co poznaje, chociaż może dla przeciętnego czytelnika (tudzież czytelniczki :P ) jest za dużo detali. Lepiej się ciesz, że nie było nic o jej szczegółach anatomicznych. :P
Ad 4. Tak, Butz-buc to jest istotnie ukłon w stronę polskich fanów. I w ogóle, to tak ładnie brzmi. :P
Ad 5. Ach, dziękuję za sprostowanie. Zawsze człowiek ma z tym trudności.

Mówcie mi "Wikipedya." :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/24 15:32 #10160 przez Em
Em odpowiedział w temacie: Odp: Final Fantasy: Przeszłość

Noel Kreiss napisał: Ad 2. Akurat replikacja tej scenki wydawała mi się na miejscu, bo Arlene jakby nie było pierwszy raz jest tak naprawdę wolna i poznaje świat, a zielone otoczenie to dla niej coś nowego i chciałem jakoś podkreślić jej nowe doświadczenia.
Aż mnie dziwy biorą, że marudzisz jak to Arlene raz jest wredna i opryskliwa, a po chwili nagle słodka i milutka.

Pierwsze słyszę, żebym marudziła na Arlene (pomijając fakt, że trochę nie podoba mi się zmiana jej imienia - Aryelle była bardziej oryginalna, a Arlene kojarzy mi się z dziewczyną Garfileda - różową kotką ze szparą między zębami - i trochę zakłóca mi to obraz :P Ale to Twoje prawo, więc się nie czepiam). Jedynie chciałam zaznaczyć, że podobieństwo tej scenki do scenki w FFXIII nie przeszło niezauważone.

Noel Kreiss napisał: Akurat w przypadku tej sceny z kąpieli są naznaczone pewne różnice pomiędzy jej życiem z sierocińca, a tym co poznaje, chociaż może dla przeciętnego czytelnika (tudzież czytelniczki :P ) jest za dużo detali.

Jasna sprawa, chciałeś pokazać różnicę pomiędzy kąpielą w prymitywnej balii a w prawdziwej wannie z ciepłą wodą. I to jest w pierwszych zdaniach tej scenki. Kolejne nie wnoszą nic poza drobiazgową instrukcją kąpieli :P Można by się było bez nich obejść, ponieważ naprawdę nie wnoszą nic nowego.

Noel Kreiss napisał: Lepiej się ciesz, że nie było nic o jej szczegółach anatomicznych. :P

A cóż by można o tym napisać? Jako kobieta nie sądzę, żeby w tej kwestii cokolwiek było w stanie mnie zadziwić (chyba że trzeci sutek na plecach - jeśli bohaterka ma coś tak istotnego, rzeczywiście warto byłoby o tym wspomnieć. W przeciwnym razie nie ma to sensu :P).

• Noel Kreiss
  • Noel Kreiss Avatar Autor
  • MOG
  • MOG
  • Ludzie są źli, kupo!
Więcej
2014/01/24 15:41 #10161 przez Noel Kreiss
Noel Kreiss odpowiedział w temacie: Odp: Final Fantasy: Przeszłość
A niech to Ifryt! Miało być: "Aż mnie dziwy biorą, że nie marudzisz jak to Arlene raz jest wredna i opryskliwa, a po chwili nagle słodka i milutka."

W sumie to już sam nie wiem jak już bym nazwał tą postać, ty kobieta niedobra. :P Chociaż myślałem, że będzie Ci się kojarzyć z Siódemkową "Marlene". Tak w ogóle to widziałem dziwne znaczenia "Arlene": "ślubowanie", "przysięga", a nawet "męski/mężny" co mnie trochę zdziwiło, ale akurat zmiana imienia z "Aryelle" na "Arlene" wydaje mi się na miejscu, zważywszy na pewne okoliczności fabularne.
A żadnego Garfileda nie znam. :P

Mówcie mi "Wikipedya." :P