Strona główna

Nasze projekty

Stało się. Final Fantasy Type-0 w końcu pojawi się w wersji anglojęzycznej. Jednak Square Enix nie ma z tym faktem absolutnie nic wspólnego. Fani prosili, grozili, podpisywali petycje i dołączali do grup społecznościowych czekających na lokalizacje gry. I co? Nic, Square kompletnie zignorowało prośby i ostatecznie nie wydało ostatniego FFa z PSP poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni, mimo, że angielscy aktorzy już dawno nagrali swoje kwestie, a proces tłumaczenia był w ostatecznej fazie produkcji.Z pomocą graczom, którzy nigdy nie doczekają się na oficjalną, angielską wersję Type-0, przyszedł SkyBladeCloud, który od dłuższego czasu pracuje nad tłumaczeniem gry. Jak wiadomo, proces ten to długa i ciężka praca i mimo, że wieści z placu boju są często aktualizowane to jednak wszystko wskazywało na to, że na finał translacji przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Niespodziewanym zatem stał się fakt wypuszczenia przez Sky'a ostatecznego zwiastuna FF Type-0 w wersji angielskiej z ostateczną datą premiery. Łatka do gry ukaże się już w tym roku, a konkretniej, 8 sierpnia! Poniżej możecie obejrzeć wspomniany trailer, który pokazuje postępy w tłumaczeniu.Postęp tłumaczenia możecie również śledzić na stronie Sky'a (http://www.skybladecloud.net/projects/final-fantasy-type-0-psp-english-translation/).
Równocześnie Sky pracuje również nad patchem, który ma scalić dwupłytowe Type-0 tak by móc grać przy użyciu, jednego, dużego pliku bez konieczności żonglowania czytnikami UMD.

Ja osobiście mam nadzieję, że po premierze angielskiego tłumaczenia doczekamy się również wersji polskiej, po tym jak wydane zostaną FFX PL i Crisis Core PL. ;)Cloudic odpowiedział w temacie: #10260 2014/03/28 20:58
Bardzo dobra wiadomość, również obserwuje temat.
Patch scalający jest już wydany...zrobiłem u siebie i działa ;)
Donacja Discord

Kto jest online

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy poziom!

  • grinas awansuje jutro na nowy poziom! (31)
  • Kaoris awansuje jutro na nowy poziom! (28)
  • emmanuelle38 za 2 dni awansuje na nowy poziom! (38)
  • Martins za 2 dni awansuje na nowy poziom! (37)
  • mrots za 2 dni awansuje na nowy poziom! (42)
  • Irvine za 3 dni awansuje na nowy poziom! (27)
  • audion za 7 dni awansuje na nowy poziom! (51)